ההסתדרות: סכסוך עבודה בבית ההשקעות אקסלנס

ועד העובדים: "גילינו כי החברה נוקטת במדיניות של גרירת רגליים ומעדיפה לא להגיע בשלב זה להסכמות" ■ אקסלנס: "בין ההנהלה לבין הוועד מתנהל מו"מ כל העת ואף הושגה התקדמות בנושאים רבים שעל הפרק"

עוזי דנינו / צילום: דור מלכה
עוזי דנינו / צילום: דור מלכה

ההסתדרות הודיעה היום (ה') על סכסוך עבודה בבית ההשקעות אקסלנס נשואה. הסכסוך, שנוגע ל-590 עובדי החברה, הוכרז בעקבות מבוי סתום במו"מ על הסדרת תנאי העסקתם של עובדי החברה במסגרת הסכם קיבוצי.

עובדי אקסלנס נשואה התאגדו בהסתדרות לפני כארבעה חודשים והיו לראשונים בישראל שהקימו ועד עובדים בבית השקעות.

מההסתדרות נמסר כי בניסיון לערער את ההכרה של ההסתדרות כארגון עובדים יציג, הנהלת אקסלנס מסרבת להקצות לוועד העובדים מידע חיוני ואמצעי גישה ופוגעת ביכולתו של הוועד לבצע את תפקידו ולקיים תקשורת שוטפת עם העובדים.

מוועד עובדי החברה נמסר היום: "לצערנו לא נותרה לנו כל ברירה. אחרי שפנינו גם להנהלה וגם לבעלי השליטה כדי לייצר הידברות בין כל הצדדים, גילינו כי החברה נוקטת במכוון במדיניות של גרירת רגליים ומעדיפה לא להגיע בשלב זה להסכמות. אנו קוראים להנהלה, בראשות המנכ"ל עוזיאל דנינו, להתעשת באופן מיידי ולהגיע להסכמות שיעגנו את זכויות העובדים".

מאקסלנס נמסר: "בין ההנהלה לבין הוועד מתנהל מו"מ כל העת ואף הושגה התקדמות בנושאים רבים שעל הפרק והדיונים צפויים להימשך בשבועות הקרובים. אנו מאמינים באחריות העובדים והוועד ומחויבתם ללקוחות ומאמינים כי לשני הצדדים מטרה משותפת בהצלחת החברה".

צרו איתנו קשר *5988