ראש השנה: 100% תפוסה במלונות באילת, ים המלח וחיפה

התאחדות המלונות: "התפוסות הגבוהות ממתיקות את אווירת המשבר בתיירות, אך הן זמניות" ■ רש"ת: כ-1.4 מיליון נוסעים יעברו בנתב"ג במהלך חגי תשרי

מלון מרידיאן אילת / צילום: יחצ
מלון מרידיאן אילת / צילום: יחצ

אחרי נזקי מבצע "צוק איתן", המלונאים נושמים לרווחה ומדווחים על תפוסות גבוהות בראש השנה בבתי-המלון בארץ.

על-פי נתוני התאחדות המלונות, בראש השנה צפויה תפוסות של 100% בבתי-המלון באילת, בים המלח ובחיפה. בבירה ירושלים צפויה תפוסה נמוכה יותר: 90%; בנתניה - 85%; בהרצליה - 70%; ובתל-אביב, המתבססת באופן מסורתי בחגים על תיירות נכנסת ופחות על תיירות הפנים, צפויה לתפוסה של 60% בלבד בראש השנה.

תפוסות גבוהות צפויות, כך על-פי ההתאחדות, גם בסוכות, עם למעלה מ-90% תפוסה במלונות אילת וים המלח; למעלה מ-80% בחיפה; כ-80%-70% בירושלים; וכ-50% בתל-אביב, בהרצליה ובנתניה.

"התפוסות הגבוהות ממתיקות את אווירת המשבר בתיירות, אך הן זמניות, ומבחינה זו מדובר במראית-עין בלבד. רגע אחרי החגים צפויים בתי-המלון ברוב אזורי הארץ להיוותר עם תפוסות נמוכות מאוד", אומר אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות.

לדבריו, "באופן מסורתי מתבססים בתי-המלון בעונות הסתיו והחורף על התיירות הנכנסת. השנה, במבצע 'צוק איתן' התקבלו ביטולים לחודשים הבאים, ולדאבוננו, גם בימים אלה קצב כניסת ההזמנות החדשות הוא מועט ואיטי.

"נוסף על כך, גם אזהרות הנוסע של ממשלת ארה"ב לגבי ישראל לא תורמות להחזרת תנועת התיירות הנכנסת. רק קמפיין שיווקי נרחב בעולם של מדינת ישראל יצמצם את המשבר.

"בימים אלה, האתגר הגדול שלנו הוא להצליח לשמר עובדים ולהימנע ככל הניתן מפיטורים בתקופה שתבוא אחרי החגים, שבמהלכה ייאלצו המלונות להתאים את ההוצאות להכנסות".

כ-1.4 מיליון נוסעים יעברו בנתב"ג

בתוך כך, רשות שדות התעופה (רש"ת) דיווחה על כ-1.4 מיליון נוסעים שצפויים לעבור בנתב"ג במהלך חגי תשרי.

היום (ב') צפויים לעבור בנתב"ג כ-56 אלף נוסעים יוצאים ונכנסים בכ-370 תנועות מטוסים. אחרי החג, ביום ראשון 28 בספטמבר, צפויים לעבור בנתב"ג כ-70 אלף נוסעים.

היעדים המובילים השנה במספר הנוסעים הם: יוון, טורקיה (כמדינת מעבר ליעדים אחרים), איטליה, ארה"ב, גרמניה, רוסיה וצרפת.

צרו איתנו קשר *5988