המתקפה נמשכת: הקואליציה הפציצה יעדי דאע"ש בסוריה

ארה"ב, סעודיה ואיחוד האמירויות תקפו מהאוויר בתי זיקוק ניידים של הארגון במזרח בוריה, במטרה לפגוע ביכולת הכלכלית שלו ■ מועצת הביטחון של האו"ם: "עונש חמור למצטרפים לדאע"ש"

ארצות הברית ומטוסי קרב של מדינות נוספות בקואליציה תקפו הלילה (ה') מהאוויר מטרות נוספות של ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאע"ש) בסוריה. דובר הפנטגון, ג'ון קירבי, מסר כי מטוסי קרב מחילות האוויר של ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות יחד עם כלי טיס אמריקניים תקפו 12 יעדים של הארגון במזרח סוריה, שתוארו כבתי זיקוק נפט ניידים ושמהם מניב הארגון הקיצוני כשני מיליון דולר ביום.

מטרת המתקפה האווירית, השלישית במספר עד כה, הייתה לפגוע ביכולת של הארגון לממן את עצמו. "אנחנו בטוחים מאוד שפגענו במה שכיוונו אליו וכי הסבנו את הנזק שרצינו", אמר קירבי לאחר ההערכות הראשונות של מידת הנזק שגרמו ההפצצות לארגון.

גל התקיפה הנוסף אירע שעות ספורות לאחר ישיבה מיוחדת של מועצת הביטחון של האו"ם, שהתכנסה אמש בראשותו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, בנושא התמודדות הקהילה הבינלאומית עם איום דאע"ש. במהלך הישיבה, קיבלו המדינות החברות החלטה פה אחד הקובעת כי על כל המדינות החברות באו"ם לקבוע חוקים נגד הצטרפות אזרחיהן ללחימה לצד ארגונים חמושים, או גיוס אחרים למטרה זו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988