ההסתדרות: מיום ראשון - שיבושים בשחרור סחורות בנמלים

ביום ראשון עובדי שירות התעסוקה ועובדי המכס בנמלי הים של אשדוד וחיפה יחלו בעיצומים ■ זאת בהמשך לסכסוך שהכריזה ההסתדרות ■ ניסנקורן: "קורא לשר התקשורת לגלות מנהיגות אחראית ולסיים את המשבר בדואר"

ההסתדרות מחריפה את צעדיה: החל מיום ראשון הקרוב, עובדי שירות התעסוקה ועובדי המכס בנמלי הים של אשדוד וחיפה יחלו בעיצומים. כתוצאה מכך, לשכות התעסוקה ברחבי הארץ תהיינה סגורות ולא יתקיימו קבלת קהל או מענה טלפוני. במסגרת השביתה של עובדי המכס בנמלי הים, צפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם.

מדובר בהחרפה של הצעדים על רקע הסכסוך שהכריזה ההסתדרות לפני מספר שבועות, בגין מה שהיא מכנה תופעת עובדי הקבלן ומדיניות 'הדלת המסתובבת' שבהן נוקטת המדינה, תוך הנצחת תבניות העסקה פוגעניות, לדבריה.

בנוסף לכך יימשכו בשבוע הבא הצעדים הבאים: לא תהיה חלוקת דואר רשום; לא יהיה הטיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה; לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל; לא יהיה טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות; ולא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה.

היום ההסתדרות קיימה הפגנות בכניסה לערים מרכזיות בהן השתתפו מאות מעובדי הדואר ב-4 צמתים מרכזיים ובהם: גשר המיתרים בירושלים, בכניסה לערים חיפה ובאר-שבע ובצומת הסמוך למרכז עזריאלי בתל-אביב.

עובדי משרד התיירות ועובדי היחידה למיסוי מקרקעין ישובו בתחילת השבוע לעבודה סדירה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "בלתי נתפס שהמשבר של עובדי הדואר ועובדי הקבלן ממשיך להעמיק בזמן שכל הפתרונות מונחים על השולחן. אני קורא לשר התקשורת לגלות מנהיגות אחראית ולסיים את המשבר בהקדם, הן לטובת העובדים והן למען ההבראה של הדואר".

עופר לוי, יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, אמר כי "אנו מבקשים למחות על כרסום מתמשך ופגיעה חמורה ועקבית במעמד העובדים. לא ניתן לפגוע בעובדים ולא נאפשר להפוך אותם לשקופים".

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר: "שבעת אלפים עובדים ובני משפחותיהם מקבלים את יום כיפור בתחושה קשה של אי וודאות. בזמן זה מקבלי ההחלטות חייבים לעשות חשבון נפש עמוק ולהחליט האם אנחנו רוצים מדינה של שוק עבדים".

צרו איתנו קשר *5988