משרד החוץ פרסם אזהרת נסיעה לישראלים בהונג-קונג

בעקבות ההפגנות הסוערות שצפויות להימשך, משרד החוץ ממליץ לישראלים בהונג-קונג להימנע מלהגיע לאזורי העימות בין המפגינים לשוטרים ■ מושל העיר הודיע כי לא יתפטר למרות המחאות שפגעו קשות בכלכלת הונג-קונג

נמל התעופה בהונג קונג / צילום: רויטרס
נמל התעופה בהונג קונג / צילום: רויטרס

הסערה הפוליטית בהונג-קונג נמשכת - הישראלים מתבקשים להיזהר: משרד החוץ פרסם הערב (חמישי) אזהרת נסיעה ברחבי העיר. על-פי הודעת משרד החוץ, הישראלים בעיר מתבקשים "להימנע מלהגיע לאזורים בהם מתרחשות התקהלויות אדם ועימותים עם המשטרה".

"בעקבות הפגנות ברחבי העיר הונג-קונג, והצפי להמשך קיומם בימים הקרובים, אנו ממליצים לאזרחים ישראלים השוהים בעיר לעקוב בתקשורת המקומית אחר התפתחות האירועים", הוסיפו במשרד החוץ. על-פי ההנחיה, מומלץ להימנע מהגעה למוקדי ההתקהלויות העיקריים, בהם המפגינים מתעמתים עם השוטרים.

מושל העיר הונג-קונג, צ'ונג יונג יינג, כינס הערב מסיבת עיתונאים בה הודיע כי לא ייענה לדרישות המפגינים ולא יפנה את כסאו. עם זאת הבהיר יינג כי הוא מוכן להידברת עם הנהגת המפגינים, שדורשים בחירות חופשיות ומתנגדים להנחיות המשטר הסיני. "ההשלכה של כיבוש משרדי הממשלה תהיה חמורה", הוסיף.

דברי המושל נאמרו רגעים ספורים לפני שפקע האולטימטום שהציבו המפגינים להתפטרותו. במהלך היום המשיכו המפגינים להתעמת עם השוטרים, שניסו לפנות את חסימות הכבישים שהובילו לשיתוק חלקי של כלכלת העיר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988