טדי שגיא רוכש חלק נוסף משוק קמדן בלונדון בכחצי מיליארד שקל

טדי שגיא, המיליארדר הצעיר שרק לאחרונה הנפיק חברת אינטרנט נוספת בשוק ההון הבריטי, ממשיך להרחיב את פעילות הנדל"ן שלו בבירה הבריטית. זאת לאחר שבמארס השנה רכש שגיא את הבעלות על Camden Market Holdings - פעילות שכוללת את Stables Market ואת Camden Lock Village - תמורת 400 מיליון ליש"ט.

לפני שנחזור לעסקה הנוכחית, הסבר קצר על מבנה שוק קמדן הלונדוני כדי להבין טוב יותר מה בדיוק רכש כעת שגיא. שוק קמדן, שנמצא ברובע קמדן שבלונדון, מכיל שישה אזורי שוק נפרדים. הראשון והגדול שבהם הוא ה-Stables Market (שאותו רכש שגיא במארס); השני בגודלו הוא Camden Lock (שאותו רכש שגיא עכשיו); השלישי הוא שוק תעלת קמדן; הרביעי הוא שוק Buck Street; החמישי הוא שוק Electric Ballroom והשישי והאחרון הוא שוק Inverness Street.

לפי ההערכות, את Camden Lock רכש שגיא תמורת 70-90 מיליון ליש"ט (בממוצע 80 מיליון ליש"ט דהיינו 129 מיליון דולר או כחצי מיליארד שקל), והמוכרת היא קרן השקעות בנדל"ן שנקראת Brockton Capital. הקרן היא בבעלות משפחת Fulford שהחזיקה בחלק שוק זה במהלך ארבעת העשורים האחרונים.

לאחר רכישה זו, קבוצת טדי שגיא תחזיק בבעלות מלאה ברצף אורבני של 50 דונמים, שנמצא בין שתי תחנות רכבת תחתית. Camden Lock לבדו משתרע על שטח של 5 דונמים, הכולל יותר משלוש מאות סוחרים, ביניהם 50 חנויות, 20 מתחמי גלריות וחמישה מתחמי מזון גדולים.

עוד נמסר מהקבוצה כי זו החלה לנהל את שוקי קמדן, שפעלו ונוהלו עד לאחרונה בנפרד, תחת מטה מאוחד ותחת הדומיינים market.com ו-Camdenmarket.com. שגיא מסר כי "אנחנו שמחים לרכוש את Camden Lock שהיה החלק החסר בפאזל בדרך ליצירת מותג עולמי. הרכישה תאפשר לנו לקדם מהר יותר את הפיתוח הנדל"ני ואת פעילות המסחר האלקטרוני הייחודית שאנחנו מכינים, ושתעצים את הפוטנציאל האדיר של המקום".

לפי הערכות שקיבלה הקבוצה, השווי המצרפי של הפרויקט כולו לאחר סיומו צפוי לעמוד של 1.7 מיליארד ליש"ט.

צרו איתנו קשר *5988