ראש עיריית אשקלון הפסיק עבודת ערבים בעיר

איתמר שמעוני הורה לעצור את עבודת הפועלים הבונים את הממ"דים במוסדות החינוך, כדי "להגביר את תחושת הביטחון האישי של ההורים, הילדים והצוות החינוכי"

איתמר שמעוני / צלם: תמר מצפי
איתמר שמעוני / צלם: תמר מצפי

המתיחות הגוברת בין יהודים לבין ערבים נותנת את אותותיה - ולא רק בירושלים: ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הפסיק הבוקר (ד') את העבודות לבניית הממ"דים במוסדות החינוך בעיר ובסביבתם. זאת, בשל העובדה כי את העבודות מבצעים פועלים ערבים - העלולים לפגום, לשיטתו, בתחושת הביטחון של תושבי העיר.

שמעוני פנה הבוקר ישירות לקבלן, שזכה במכרז של משרד הביטחון ופיקוד העורף, והורה לו להפסיק את העבודות לתקופה הקרובה - עד שהמצב הביטחוני יירגע. יצוין, כי את העבודות מבצעים ערבים המתגוררים בישראל, ולא פלסטינים.

ראש העיר הסביר את המהלך ואמר כי מטרתו היא "להגביר את הביטחון האישי אצל ההורים, הילדים והצוות החינוכי". הוא הוסיף: "אנחנו נמשיך לעקוב בדאגה אחר המתרחש וניתן מענה מיידי לכל פנייה".

במקביל להפסקת העבודות, ולנוכח המצב הביטחוני, החליט שמעוני לתגבר את האבטחה במוסדות החינוך בעירו. הוא מצא תורם שיממן מאבטחים נוספים שיוצבו בגני הילדים הסמוכים לאתרי עבודה בעיר ומחר הם יחלו את עבודתם.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "משרד הביטחון ממגן מזה שנים רבות מוסדות חינוך וגני ילדים ביישובי הדרום ובעוטף עזה. על-פי הנחיות גורמי הביטחון, כל המועסקים במיגון באמצעות קבלנים אזרחיים, הינם אזרחי ישראל בעלי תעודת זהות כחולה, שקיבלו אישור מיוחד ממשטרת ישראל לעבודה במוסדות חינוך, ובסביבת ילדים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988