מבול הגרסאות של נתן אשל

עו"ד שלומית ברנע-פרגו ואברהם נתן מכחישים שנתנו ייעוץ משפטי לנתן אשל אגב תביעתו נגד מקורות לקבלת דמי תיווך בגין עסקה במקסיקו ■ בשיחת טלפון בת חמש דקות עם "גלובס", מספק אשל מצדו כמה וכמה גרסאות

נתן אשל / צלם: אוריה תדמור
נתן אשל / צלם: אוריה תדמור

אתמול (א') פורסמה ב"גלובס" ידיעה על תביעה שהגיש נתן אשל, מקורבו של רה"מ, בנימין נתניהו, ומנהל לשכתו לשעבר נגד קבוצת מקורות, בקשר לדמי-תיווך בסך 850 אלף שקל, המגיעים לו לכאורה בעבור תיווך הסכם לביצוע פרויקט במקסיקו שחברת-בת של מקורות חתמה עליו. בשולי הידיעה דווח על מייל שצורף לתביעה, שנשלח בספטמבר השנה, שבו מציין אשל בפני בכירים במקורות כי "רציתי רק להוסיף הערה שגם לדעת נציב שירות המדינה לשעבר, אברהם נתן, וגם לדעת היועמ"ש הנוכחית של משרד רה"מ, שלומית ברנע, מדובר בהפרה ברגל גסה של: החוזה שנחתם, הדברים שנאמרו, המיילים שנכתבו והעבודה בשטח".

יצוין, כי הן עו"ד שלומית ברנע-פרגו והן אברהם נתן מכחישים שנתנו ייעוץ משפטי כזה לאשל. אשל מצדו סיפק בשיחת טלפון בת חמש דקות עם "גלובס", מבול של גרסאות בנושא.

בתגובה למייל שצירף אשל לתביעה, נמסר ממשרד ראש הממשלה: "עם פרסום הידיעה בנושא שלחה היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ובו נכתב: 'אבהיר כי אשל מעולם לא התייעץ איתי באשר להסכם בינו לבין חברת 'מקורות', לא ראיתי הסכם כזה ולא נתתי ייעוץ לגביו. אשל פנה אליי על-מנת לברר האם המגבלות שהוחלו עליו עם פרישתו משירות המדינה מונעות ממנו התקשרות עם חברה ממשלתית - הא ותו לא'".

בשיחת טלפון עם אברהם נתן היום (ב') מסר נתן כי "אשל פגש אותי באופן ארעי, סיפר לי סיפור, ואני אמרתי לו 'אז תתבע', בזה התמצה העניין. לא מדובר בייעוץ משפטי, אלא בשיחה מקרית. לא ראיתי מסמכים ולא קיבלתי פרטים. אני לא מכיר אותו, לא שותף שלו ולא יועץ משפטי שלו, הוא איננו מצלצל אליי ואין לי איתו שום קשר משום סוג שהוא", דברי אברהם נתן.

אולם שיחה שנערכה עם אשל היום הניבה יבול נאה של גרסאות סותרות. בתחילת השיחה טען אשל שלא ראה שהידיעה שפורסמה ב"גלובס" אתמול התייחסה לעניין ההתייעצות כביכול עם ברנע-פרגו ועם אברהם נתן, אך בהמשך טען אשל ששלח את תגובתו האישית לעניין ההתייעצות כבר אתמול בהודעת טקסט שלא התקבלה, לדבריו של אשל, בשוגג. אשל, אגב, הגיב לידיעה באמצעות עורך-דינו, יוסי כהן.

בהמשך טען אשל, כי "כפי שציינתי בהודעה אתמול, מה שאומרים אברהם נתן ושלומית ברנע-פרגו אינו אמת... התייעצתי עם שניהם בנוגע לשאלה האם חלה עליי הגבלה האוסרת עליי לעשות את העסקה". כשנשאל אשל, כיצד זה מסתדר עם תוכן האי-מייל שצירף לתביעתו, שלפיו ברנע-פרגו ואברהם נתן מסרו לו לכאורה שמעשיה של מקורות מהווים "הפרה ברגל גסה של: החוזה שנחתם" ("נחתם", בלשון עבר) מסר אשל "זה לא כתוב, ואני לא נכנס לזה כרגע", ומיהר לסיים את השיחה. תצלום המייל שצורף על-ידי אשל לתביעה שהוא עצמו הגיש, מעיד אחרת.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988