בריינסטורם הודיעה על הצלחה בניסוי - המניה מזנקת 10%

עפ"י תוצאות סופיות של ניסוי פרה-קליני, עכברים שעברו השתלה של תאי הגזע המיוחדים של בריינסטורם (NurOwn) הפגינו שיפור ניכר בהתנהגויות שונות על הספקטרום האוטיסטי ■ אנליסט: המניה תזנק ב-250% ב-2015

 מרכזי פיתוח-ביוטק-טכנולוגיה/ קרדיט: שאטרסטוק
מרכזי פיתוח-ביוטק-טכנולוגיה/ קרדיט: שאטרסטוק

חברת תאי הגזע בריינסטורם מזנקת בחדות בוול סטריט לאחר שפרסמה היום (ב') תוצאות חיוביות של ניסוי תאי גזע בטיפול באוטיזם. על-פי תוצאות סופיות של ניסוי פרה-קליני שערכה החברה במודל מיוחד של עכברים שמדמים אוטיזם, עכברים שעברו השתלה של תאי הגזע המיוחדים של בריינסטורם (NurOwn), הפגינו שיפור ניכר בהתנהגויות שונות על הספקטרום האוטיסטי.

בריינסטורם ידועה בעיקר בזכות טיפול תאי הגזע שהיא מפתחת לניוון שרירים. לפני 3 שבועות פרסמה החברה תוצאות סופיות של ניסוי שלב 2A שנערך בבית-החולים הדסה עין-כרם ב-12 חולי ניוון שרירים מסוג ALS, ולפיהן ב-92% מהחולים ניכר אפקט קליני חיובי בזכות הזרקה חד-פעמית של תאי גזע. בימים אלה נמצאת החברה בעיצומו של ניסוי שלב 2 רחב היקף, בשילוב קבוצת ביקורת, ב-3 מרכזים רפואיים בארה"ב.

"אלה תוצאות מרגשות בתוכנית שהתנענו רק ב-2014", אומר ד"ר טוני פיורינו, מנכ"ל בריינסטורם, "השכיחות של התנהגויות על הספקטרום האוטיסטי ממשיכה לגדול, בינתיים ללא טיפולים מאושרים ומספר קטן למדי של טיפולים בפיתוח. עכברי המעבדה שבדקנו הגיבו בעקביות מרשימה בשורה של מדדים התנהגותיים, בייחוד בכל מה שנוגע לקשיחות קוגניטיבית, עד כדי נרמול של חלק מההתנהגויות. עם התוצאות המאוד מעודדות האלה, אנחנו מתכוונים להמשיך קדימה במחקר טיפול תאי גזע באוטיזם בכל הכוח".

בתוך כך, אנליסט הביומד ג'ייסון קולברט מבית ההשקעות מקסים צופה כי מניית בריינסטורם תזנק במהלך 2015 בלמעלה מ-250%, וקובע לה מחיר מטרה של 14 דולר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988