מחאת הגנים בת"א: איום לשבש את המרתון החודש

מתוך הקבוצה בפייסבוק: "רון חולדאי פוגע בנו במקום שהכי כואב לנו – הילדים הקטנים שלנו. אנו נפגע בו במקום שהכי כואב לו – יחסי הציבור שלו"

רון חולדאי / צילום: תמר מצפי
רון חולדאי / צילום: תמר מצפי

על רקע מחאת הגנים בת"א: איום בפייסבוק לשבש את המרתון המסורתי שיתקיים בעיר בסוף החודש. כידוע, דרישת המוחים מראש העיר רון חולדאי היא להוסיף סייעת שלישית בגני הילדים לגילאים 3-4, בשל הצפיפות בגנים.

"אין סייעת? אין מרתון!" - זוהי שמה של הקבוצה בפייסבוק בה ישנו איום מפורש לשבש את המרתון. "רון חולדאי לא סופר אותנו", נכתב בקבוצה. "גרוע מזה, הוא לא סופר את ילדי הגן. מה כן חשוב לו? אירועי ראווה, יחסי ציבור, פרסום עולמי. המרתון חשוב לו, הלילה הלבן חשוב לו, כל מה שמקבל תקשורת חשוב לו. רון חולדאי מנהל מדיניות של רהב ושחץ - קד"מ ויח"ץ. הוא מוציא מיליונים על דוברות, על פרסומו האישי בארץ ובחו"ל. על אירועים יוקרתיים, על הכנסת אייטמים למגזינים בעולם.

"רון חולדאי פוגע בנו במקום שהכי כואב לנו - הילדים הקטנים שלנו. אנו נפגע בו במקום שהכי כואב לו - יחסי הציבור שלו. ב-27/2/2015 אמור להתקיים מרתון תל אביב. אם עד אז לא תהיה לבני השלוש סייעת שלישית, נצא איתם למסלול המרתון ונתיישב על המסלול, בשלושים וחמש נקודות שונות לאורכו. אולי אז חולדאי ישים לב אלינו".

התגובות למהלך מעורבות וגולשים הציפו את העובדה שהמרתון כלל לא ממומן ע"י עיריית ת"א וכי המהלך יגרום נזק לציבור הרחב שמשתתף במרתון.

תגובת עיריית תל אביב יפו: "עיריית תל אביב-יפו מאמינה כי המדינה אכן צריכה להוסיף סייעת, אבל ההחלטה צריכה להיות שוויונית וארצית כך שמספר הסייעות לילד יהיה שווה בישובים בהם אוכלוסיות אמידות או חלשות. ההשוואה למרתון מופרכת, מאחר והוא ממומן בחלקו הגדול על ידי נותני חסויות".

צרו איתנו קשר *5988