חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל, עוזב את החברה

לשובר היה אחד ממקימי הסטארט-אפ הישראלי 5min, שנרכש על-ידי החברה האמריקאית ב-2010 ■ שלושת המייסדים עזבו את AOL בחצי השנה האחרונה

AOL / צילום: רויטרס
AOL / צילום: רויטרס

חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל, הודיע היום על פרישתו מהחברה. לשובר הגיע ל-AOL ב-2010 לאחר שחברת האינטרנט האמריקאית רכשה את הסטארט-אפ 5min, שהקים יחד עם רן הר נבו וטל סימנטוב, ב-50-60 מיליון דולר. בחצי השנה האחרונה הודיעו בזה אחר זה שלושת המייסדים - הר נב, סימנטוב וכעת לשובר - על עזיבתם את AOL כדי לצאת לדרך חדשה, כל אחד בנפרד.

בעקבות רכישת 5min, מונה לשובר למנכ"ל AOL ישראל וניהל את מרכז הפיתוח של החברה בישראל, שהתמקד בעולם הווידיאו ש-AOL מקדמת ודוחפת בשנים האחרונות.

תחת ניהולו של לשובר צמח המרכז ל-100 עובדים הפועלים בשני מוקדים - תל אביב ורעננה - וכוללים גם את פעילות החברות Converto, ש-AOL רכשה במאי אשתקד ב-100 מיליון דולר, ואת חברת Relegence, שנרכשה ב-2006 ב-50 מיליון דולר. מרכזי הפיתוח בישראל אחראים על פיתוח מוצרי וידיאו חדשניים עבור AOL והתאמת תכנים לפלטפורמות דיגיטליות שונות דוגמת AppleTV.

לפני כשנה חנכה AOL בישראל תוכנית ליווי לסטארט-אפים תחת השם Nautilus, שמשמשת לאיתור חדשנות בישראל ומונהלת על-ידי מרב רותם-נעמן.

במכתב שנשלח לחברים ולקרובי משפחה, כתב לשובר כי "טרם החלטתי מה בכוונתי לעשות אך יודע אני כי אמשיך לתרום מזמני ומרצי ליזמות הישראלית שהפכה לחלק כל כך מהותי מחיי".

צרו איתנו קשר *5988