הסקר שאמור להדאיג את נתניהו: לפיד מתחזק והרצוג מנצח

הסקר האחרון של ערוץ הכנסת לפני הבחירות: לפיד ממשיך במומנטום ועולה ל-14 מנדטים ■ המחנה הציוני והליכוד עם 24 ו-21 מנדטים בהתאמה

יאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף
יאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

הסקר האחרון של ערוץ הכנסת ופאנלס פוליטיקס לפני הבחירות מצביע על המשך התחזקות ל"יש עתיד" של יאיר לפיד ועל ניצחון של המחנה הציוני.

להלן תוצאות הסקר: המחנה הציוני עם 24 מנדטים, הליכוד 21, יש עתיד 14, הרשימה המשותפת 13, הבית היהודי 12, כולנו 9, ש"ס 7, יהדות התורה 6, ישראל ביתנו 5, מרצ 5, יחד 4.

בדומה לסקרים אחרים, נראה כי האסטרטגיה של לפיד "לחרוש" את הארץ ולהופיע בפני קהלים גדולים ולפרוש בפניהם את הישגי "יש עתיד" ב-18 חודשים - עובדת. לפיד מצליח למלא אולמות של כ-1,000 איש בערים שונות וחוזר על מסר ברור: ניסינו לעשות ורה"מ נתניהו הכשיל אותנו. בשבוע שעבר סקר ערוץ הכנסת ניבא ליש עתיד 13 מנדטים.

בתחילת תקופת הבחירות הסקרים ניבאו ללפיד פחות מ-10 מנדטים, כך שכעת לפי הסקרים נראה כי האסטרטגיה שלו עובדת. מצד שני, הליכוד ממשיך לדרוך במקום עם 21 מנדטים, בדומה לסקר בשבוע שעבר, חרף נאום נתניהו בקונגרס בו תלה הליכוד תקוות רבות.

בליכוד יכולים להיות מרוצים מכך שגם המחנה הציוני נשאר על 24 מנדטים ולא מצליח לפתוח פער על הליכוד.

באשר לשאלה "מי לדעתך המתאים ביותר להיות ראש ממשלה?", השיבו 50% מהנשאלים כי בנימין נתניהו הוא המתאים ביותר, לעומת רק 34% שהשיבו יצחק הרצוג.

צרו איתנו קשר *5988