מיילן במכתב לויגודמן: טבע צריכה להפסיק להתעסק איתנו

יו"ר מיילן רוברט קורי במכתב לארז ויגודמן: "אנו רואים ברכישת מניות מיילן על-ידי טבע נסיון נוסף להתעסק ולהתערב בעסקי החברה, אסטרטגיה וחזון, בזמן שכוונות החברה כלל אינן ברורות"

הת'ר בראש, מנכ"לית מיילן, וארז ויגודמן, מנכ"ל טבע /  צילומים: איל יצהר ורויטרס
הת'ר בראש, מנכ"לית מיילן, וארז ויגודמן, מנכ"ל טבע / צילומים: איל יצהר ורויטרס

נמשך המאבק בין הנהלות טבע ומיילן לקראת התקרבות ההכרעה בנוגע להצעת הרכש של טבע למיילן.

"אנו רואים ברכישת מניות מיילן על-ידי טבע נסיון נוסף להתעסק ולהתערב בעסקי החברה, אסטרטגיה וחזון, בזמן שכוונותיהם אינן ברורות", נכתב הלילה במכתב שנשלח על-ידי יו"ר מיילן המיועד למנכ"ל טבע ארז ויגודמן.

עוד טוענים במיילן כי טבע למעשה הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים (anti-trust rule) בכך שרכשה את המניות, וכי עדיין לא ברור אם היא באמת הציעה לרכוש את מיילן.

"הפעולות וההודעות של טבע נועדו לזרוע בלבול בקרב חברי הדירקטוריון ובעלי המניות של מיילן, ועדיין לא ברור כלל מה טבע מנסה לעשות. הגיע הזמן שתפסיקו לשחק איתנו משחקים", כותב קורי.

עוד הוא כותב כי "טבע והדירקטוריון שלה חייבים להפסיק בנסיון לייצר תמונה דמיונית של ניסיון כביכול לבנות אלטרנטיבה לבעלי המניות שלנו להצעת הרכש שלנו לפריגו".

טבע דיווחה בשבוע שעבר כי רכשה 1.35% ממניות מיילן במחירים שבן 69 ל-71 דולר למניה. טבע השקיעה כ-450 מיליון דולר ברכישות. "רכישת מניות מיילן מראה את המחויבות הרבה שלנו לביצוע העסקה שתועיל לבעלי המניות של שתי החברות", נמסר בהודעת טבע.

טבע פרסמה הצעת רכש למניות מיילן לפי מחיר של 82 דולר למניה, בעסקת מזומן ומניות טבע. הנהלת מיילן דחתה את הצעת הרכש.

כזכור, טבע מבקשת לרכוש את מיילן בעסקה של מעל 40 מיליארד דולר, ומיילן מסרבת ומבקשת לרכוש את פריגו בעסקה של כ-33 מיליארד דולר, אך גם פריגו מסרבת.

יו"ר מיילן, רוברט קורי, אמר בשיחה עם משקיעים לפני כחודש כי הוא עדיין עומד על דעתו כי רכישה על-ידי טבע היא דבר בלתי רצוי, אך אמר כי ייתכן שבהמשך הדרך מיילן תרכוש בעצמה את טבע. קורי אף שיגר מכתב זועם למנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, בו כתב בין היתר כי "אני מכיר בכך שאתה חדש יחסית בתפקידך, אך אינני יכול להתעלם מכך שהיית חבר בדירקטוריון בכמה מהתקופות הסוערות וה'בלתי מתפקדות' ביותר בחברה".

צרו איתנו קשר *5988