"תיק הריגול התעשייתי הראשון בתולדות הספורט"

אחרי שפוצצו את השחיתות של פיפ"א, ב-FBI חוקרים כעת את קבוצת הבייסבול סט. לואיס קרדינלס, בחשד שפרצה לרשת המחשוב הפנימית של היריבה יוסטון אסטרוס, במטרה לגנוב מידע סודי על שחקנים

סט. לואיס קרדינלס, MLB, בייסבול / צלם: רויטרס
סט. לואיס קרדינלס, MLB, בייסבול / צלם: רויטרס

אנשי ההנהלה של סט. לואיס קרדינלס, אחת הקבוצות היותר מצליחות בליגת הבייסבול האמריקאית (MLB) בשני העשורים האחרונים - נמצאים תחת חקירה של ה-FBI ותובעי משרד המשפטים האמריקאי, בחשד כי פרצו לרשת המחשוב הפנימית של קבוצת יוסטון אסטרוס - במטרה לגנוב מידע סודי על שחקנים. כך מדווח ה"ניו יורק טיימס".

מדובר על מאגר שכולל בתוכו דוחות סקאוטינג, סטטיסטיקה ואופציות לטריידים. על-פי הידוע, מדובר בתיק הריגול התעשייתי הראשון בתולדות הספורט המקצועני.

ב-MLB ציינו כי הם "מודעים לחקירה ומשתפים איתה פעולה באופן מלא". תגובה בנוסח דומה התקבלה גם מסט. לואיס קרדינלס, שעם שווי המוערך על-ידי "פורבס" ב-1.4 מיליארד דולר, נחשבת לקבוצה השישית הכי יקרה בליגת הבייסבול.

זוהי החקירה השנייה בעלת הניחוח הספורטיבי שבה מעורבת לאחרונה הבולשת הפדרלית. כזכור, בשבועות האחרונים פוצץ ה-FBI תיק שחיתות רחב היקף סביב פעילותו של ארגון הכדורגל העולמי פיפ"א. אתמול (ג') אף התבררה זהותו של אחד המודיעים העיקריים בו השתמשה הבולשת על מנת להפליל את אנשי פיפ"א.

 

צרו איתנו קשר *5988