סאגת הרכבת נגד משרד הכלכלה: בינתיים מותרות עבודות בשבת

רכבת ישראל הגישה ביום שישי האחרון עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה של שר הכלכלה דרעי לאסור עליה לבצע עבודות תשתית בשבת ■ היום הודיעה המדינה כי היא מבקשת להאריך את המועד שבו תגיש תגובה לעתירה ■ משרד הכלכלה הודיע כי יאפשר לרכבת לעבוד בשבת בינתיים

ניצחון זמני לרכבת ישראל: משרד המשפטים הודיע היום (ג') כי המדינה הגישה הבוקר בקשה להארכת מועד להגשת תגובה לעתירה שהוגשה נגד ההחלטה של משרד הכלכלה להפסיק את עבודות התחזוקה של הרכבת בשבת. המשמעות היא שהרכבת תהיה רשאית להמשיך ולפעול בשבת, בינתיים, עד להשלמת ההליך בבית המשפט.

הסאגה בנוגע לפעילות הרכבת בשבת החלה לפני פחות משבוע כאשר משרד הכלכלה בראשות השר אריה דרעי (ש"ס) אסר על רכבת ישראל לעבוד בשבת. החברה הזהירה וטענה כי הדבר יגרום לפגיעה בציבור הנוסעים. ואף איימה כי פתיחת הקו המהיר לירושלים עלולה להידחות בשנתיים בגלל החלטה זו. ברכבת מעריכים כי ההפסדים הכלכליים מצעד זה נאמדים במיליארדי שקלים.

ביום שישי האחרון הגישה רכבת ישראל עתירה לבג"ץ כנגד החלטת משרד הכלכלה להקפיא את היתר העבודות בשבת אשר ניתן לה. מאוחר יותר הוציא בג"ץ צו ארעי המבטל באופן זמני את החלטת דרעי, והורה למדינה להגיש תגובה מקדמית עד 29 בחודש.

לאור החלטת בית המשפט, משרד הכלכלה פרסם הודעה ממנה עולה כי הוא למעשה מתקפל מהדרישה הקודמת שלו. "ההיתרים לעבודה במנוחה השבועית עבור רכבת ישראל יינתנו או יוארכו לפי העניין בכפוף לבחינת עמידתן של בקשות העותרת בתנאי החוק, על פי הנוהל שנהג עד כה, בטרם הוציא שר הכלכלה את הנחייתו החדשה בדבר קבלת עמדת שר התחבורה בעניין", נכתב בהודעה. "תוקף ההיתרים שיינתנו או שיוארכו כאמור, יהיה עד למתן החלטה אחרת, וזאת לאור ההליך בבית המשפט".

את רכבת ישראל מייצגים עו"ד יוסי בנקל וניר שמרי ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות'.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988