עובדת פלאפון קראה למחבל "שאהיד" ו"אהובי" - ופוטרה

העובדת העלתה לפייסבוק תמונות של המחבל תמונה של המחבל פאדי עלון, שביצע ביום ראשון פיגוע דקירה בירושלים, וסירבה לבקשות החברה להסיר אותן - ולכן פוטרה

בניין פלאפון / צילום: תמר מצפי
בניין פלאפון / צילום: תמר מצפי

נציגת שירות לקוחות בפלאפון פוטרה מעבודתה לאחר שהעלתה בפרופיל הפייסבוק שלה תמונה של המחבל פאדי עלון, שביצע ביום ראשון פיגוע דקירה בירושלים, והוסיפה את הכיתוב "שאהיד" ו"אהובי" לתמונות.

בפלאפון קיבלו תלונות רבות מלקוחות שטענו כי הפרסום בפייסבוק של עובדת החברה פוגע בהם, ונציג החברה ביקשו ממנה להסיר את התמונות - אך היא סירבה, ולכן פוטרה.

 עובדת פלאפון / מתוך הפייסבוק
  עובדת פלאפון / מתוך הפייסבוק

תמונת הפרופיל של העובדת - עם תמונתו של המחבל

 

יצוין כי העובדת טוענת כי היא מכירה באופן אישי את עלון, וכי הפרסום בפייסבוק נועד רק להביע צער על מותו של מכר שלה, ולא לשם הזדהות ותמיכה בפיגוע שביצע.

בפלאפון מסרו כי החברה הוציאה מכתב לכלל העובדים שקורא להימנע מכל גילויי גזענות ולשמור על איפוק וסובלנות בתקופה כזו.

מהחברה נמסר בתגובה כי "חברת פלאפון מעסיקה עובדים ומשרתת לקוחות מכל המגזרים, והיא אינה מביעה דעה בעניינים פוליטיים ומדיניים. מדובר במקרה נקודתי של עובדת חברה, שהביעה תמיכה והזדהות עם פעילות חבלנית בדף הפייסבוק שלה, באופן פוגעני ובלתי הולם ובניגוד לנורמות וערכי החברה. לצערנו היא סירבה להסיר אמירות אלה, למרות פניות אליה בנושא, לכן הוחלט לסיים את העסקתה בחברה. פלאפון מוקיעה ומגנה אמירות העשויות להתפרש כפוגעניות וקוראת לעובדיה לנהוג באיפוק ובסובלנות".

 

צרו איתנו קשר *5988