הנקראות ביותר

למה כדאי לכם לקחת משכנתא בסוף השנה?

כן, יש "משכנתא במחירי סוף עונה", וכדאי לכם לנצל את זה ■ המנהלים, הסניפים, הבנקים - כולם מחויבים ליעדים שנתיים ומוכנים לעשות יותר ברגע האחרון כדי לעמוד בהם

גיוס הון / צילום: Shutterstock
גיוס הון / צילום: Shutterstock

אולי זה יישמע לכם קצת מוזר, אבל בחלק מהבנקים ריבית המשכנתא בסוף השנה נמוכה יותר מהריבית במהלך השנה. כן, יש "משכנתא במחירי סוף עונה", וכדאי לכם לנצל את המידע החשוב הזה.

לנתונים ומידע על ריבית משכנתא

אז למה המשכנתא זולה בסוף השנה? ראשית, בזכות היעדים של הבנקים. בין הבנקים השונים וגם בתוך הבנקים עצמם יש תחרות. יועצי המשכנתאות בסניפים צריכים להגיע ליעדים, הסניפים צריכים להגיע ליעדים  - ובמקרים רבים היעדים הללו מאתגרים.

לא פשוט למכור משכנתאות, התחרות גדולה, וזה קשה שבעתיים בתקופות של קיפאון בשוק הדירות. הצורך הזה לעמוד ביעדים גורם לסניפים להציע משכנתאות בריבית מפתה יותר במטרה להגדיל את היקף המשכנתאות שלהם, להגדיל את הנתח של הסניף במשכנתאות של הבנק ולהגדיל את החלק של הבנק במערכת הבנקאית כולה.

התחרות בין הבנקים מתבטאת בעיקר בסוף שנה, על רקע הצורך להגיע ליעדים והרצון לשפר את תוצאות הסניפים והבנק לקראת פרסום הדוחות הכספיים. חשוב להזכיר שעמידה ביעדים משמעותה בונוסים, בעיקר לבכירים, אבל זה מחלחל גם למטה, למנהלי סניפים ולעובדים בסניפים.

מעבר לכך, בסוף השנה הבנקים עובדים על כמויות גדולות יותר של משכנתאות (ומחזורי משכנתאות) כך שהנחה בריבית נספגת בכמות הגדולה. זה עובד כך: הקבלנים משיקים מבצעים רבים לקראת סוף השנה. גם הם רוצים ליפות את התוצאות השנתיות שלהם, והדרך היא, בין היתר, להגביר את המכירות. מספר העסקאות גדל, איתו גדל מספר המשכנתאות שנלקחות - כך גדל מרחב התמרון של הבנקים והאפשרות שלהם לתת הנחות. 

למדריכי משכנתא באתר הון מדריכים פיננסים

* המאמר נכתב על ידי אתר הון מדריכים פיננסים. התכנים והמידע במאמר אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור מניות, קרנות נאמנות וניירות ערך אחרים; וכן אינם תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות