כוחות פשטו על בית משפחת המחבל ועצרו את אחיו


24 שעות לאחר האירוע, המחבל עדיין לא אותר והצוותים פשטו על בית משפחתו והחרימו מחשב ■ משכות סריקות אחריו בצפון ת"א, סביב הזירה שבה התגלתה אתמול גופת נהג מונית. נבדק קשר בין המקרים

ירי בת"א / צילום: הדי כהן
ירי בת"א / צילום: הדי כהן

כוחות משטרה ושב"כ פשטו בצהריים (שבת) על בית משפחתו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בתל אביב. במהלך הפשיטה הם עצרו את אחיו והחרימו מחשב שהיה בתוך הדירה, אולם לא ידוע למי מבני המשפחה הוא שייך. המשטרה מרכזת את מאמציה בשעות האחרונות, נוסף על אזור ואדי ערה, גם בחיפושים אחריו באזור צפון תל אביב ובהם תל ברוך, שיכון ל' ואזור כביש החוף בכוחות גלויים וסמויים. מדובר באזור שבו נתגלתה אתמול גופתו של נהג המונית אמין שעבאן, אולם טרם התברר אם יש קשר בין המקרים.

מוקדם יותר היום אמר אביו של המחבל, שרצח שני בני אדם ברחוב דיזנגוף ופצע שבעה, כי "אני אזרח ישראל, שומר חוק. לא חינכתי כך את בני, מצטער". הוא הוסיף: "הגעתי למשטרה וסייעתי לזרועות הביטחון. אני משתתף בצער המשפחות ומאחל החלמה לפצועים".

מכר קרוב של המחבל, הוסיף כי הוא חושש "שהוא יפגע בעוד חפים מפשע". היורה, אזרח ערבי-ישראלי תושב ואדי ערה שבצפון, זוהה על-ידי בן משפחתו בסרטונים שהופצו מזירת הירי. לדברי המכר, "הוא הרס את משפחות הנרצחים, והרס גם את משפחתו. הוא הכתים את הכפר שלנו ואת כל ואדי ערה".

"המשפחה וכל תושבי ואדי ערה מתנגדים לפעולות כאלו, יהיו אשר יהיו הסיבות והמניעים", הוסיף. "החשוד סובל מבעיות נפשיות שהוחרפו בעקבות מותו של בן דודו. המשפחה קוראת לו להסגיר עצמו, אין דרך להימלט מכך".

גם המועצה המקומית שבה מתגורר המחבל הוציאה היום הודעת גינוי. "אנו מגנים את אירוע הירי הקשה שהתרחש ביום שישי אחר הצהריים ברחוב דיזנגוף בתל אביב, ומתנגדים בחריפות לכל מעשה של אלימות. המועצה מבהירה כי מדובר באירוע של איש אחד שאינו מייצג מי מתושביה, ומדגישה כי מדובר באירוע הזר לתרבותנו. אנו משתתפים בצער משפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים".

 

צרו איתנו קשר *5988