נחשף ב"גלובס": גדעון תדמור סיים תפקידו בדלק קידוחים ואבנר

במקומו, כיו"ר דלק קידוחים מונה אסי ברטפלד, וכמנכ"ל אבנר מונה יוסי אבו

גדעון תדמור / צילום: אוריה תדמור
גדעון תדמור / צילום: אוריה תדמור

גדעון תדמור מסיים את תפקידו כיו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר החל מ-1 לפברואר - כך דיווחו היום (ה') החברות לבורסה. זאת, בהתאם לחשיפת "גלובס" לפני כחודשיים. כיו"ר דלק קידוחים ימונה מנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלד; וכמנכ"ל אבנר ימונה יוסי אבו, שמכהן היום גם כמנכ"ל דלק קידוחים.

המינויים החדשים בשותפויות הגז מצטרפים למינויו של יניב פרידמן כמשנה למנכ"ל אבנר ודלק קידוחים, אשר דווח לאחרונה.

תדמור כיהן כמנכ"ל דלק אנרגיה, חברת-הבת של קבוצת דלק של יצחק תשובה, בין השנים 2001 עד 2011. הוא מזוהה עם כל תגליות הגז במימי ישראל בשנים האחרונות ונמנה עם מייסדי הפרויקטים "ים תטיס", "תמר" ו"לוויתן".

באוקטובר דיווחה קבוצת דלק כי תדמור רוכש ממנה את הבעלות על חברת Navitas Petroleum, ובוחן את הנפקתה בבורסה בת"א, כמו גם גיוס כספים.

החברה, שמוחזקת כיום במשותף על-ידי דלק ותדמור, מחזיקה בזכויות ב-14 זיכיונות לחיפוש נפט וגז במדינת לואיזיאנה, ארה"ב ולאורך חופי מדינות טקסס ולואיזיאנה במימי מפרץ מקסיקו. סך ההשקעה המצטברת בזיכיונות מסתכמת בכ-11 מיליון דולר.

בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, מסר כי "גדעון תדמור הוא מעמודי התווך של משק האנרגיה הישראלי, ויש לו חלק מרכזי חשוב בהפיכת חלום הגז הטבעי כחול-לבן למציאות. יש לי את מלוא ההערכה והכבוד לגדעון, ואני רוצה להודות לו באופן אישי על תרומתו לביסוס משק הגז הישראלי ולכלכלת מדינת ישראל".

יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, גדעון תדמור, מסר: "הייתה לי הזכות לפעול יחד עם שותפיי בקבוצת דלק ונובל אנרג'י ולקחת חלק בהקמה של תעשיית גז טבעי 'כחול-לבן'. כעת אני מרגיש שהגיעה העת לפנות לדרך עצמאית ולאתגרים חדשים במסגרת חברתי, נאוויטס פטרוליום, ובתחומים נוספים. בשותפויות הגז קיימת שדרה ניהולית מקצועית, מהטובות והמוכשרות שפגשתי במשק הישראלי, שתמשיך להוביל בבטחה את תעשיית הגז הישראלית לשיאים חדשים, לטובת המשקיעים ולטובת החברה הישראלית כולה".

מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו, מסר: "השנה הקרובה תהיה נקודת מפנה משמעותית לתעשיית הגז הישראלי, במהלכה נפעל לפיתוח פרויקט 'לוויתן' ולהרחבת פרויקט 'תמר'. אנו בפתחה של שנת המפנה לתעשיית הגז בישראל, בה יונחו היסודות לביטחון האנרגטי של ישראל לעשרות השנים הבאות. אני מודה לגדעון על היותו מנטור ומודל לחיקוי עבורי ועל תרומתו הגדולה לתעשייה הגז הישראלית והאזורית, ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו".

צרו איתנו קשר *5988