רזי ברקאי: "מתנצל בפני המשפחות השכולות - אך לא חוזר בי"

פתח הבוקר את תוכניתו "מה בוער" בהבהרה: "רגשות של הורים שכולים, כאן ושם, לא ניתנים למדידה. מי שרוצה לקחת את זה למקומות אחרים, כאילו שאני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם, עושה את זה מתוך מניעים רעי לב"

רזי ברקאי / צלם: איל יצהר
רזי ברקאי / צלם: איל יצהר

העיתונאי רזי ברקאי הגיע הבוקר (א') להגיש את תוכניתו "מה בוער" בגלי צה"ל, ופתח אותה בהבהרה שכוונה לדבריו אודות אמירתו השנויה במחלוקת על משפחות המחבלים שגופותיהם מוחזקות בישראל.

 

"הערה אחת אני מבקש לומר למשפחות השכולות", אמר ברקאי, "אני מחבק את כולכן ללא הבדל צבע או פוליטיקה, השכול בשבילי הוא לא עוד נאום ביום הזיכרון, מי שנפגע אני מצטער, אבל אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד לכם שאני חוזר בי - השכול הוא שכול, גם כאן וגם מעבר לגדר".

לדבריו, "רגשות של הורים שכולים, כאן ושם לא ניתנים למדידה. מי שרוצה לקחת את זה, כמו שעשו חלק מכם, למקומות אחרים, כאילו שאני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם, כאילו אני מצדיק או מבין מעשי טרור, עושה את זה על אחריותו בלבד ומתוך מניעים רעי לב".

ברקאי התייחס גם לכוונת תחנתו לקצר את תוכניתו לשעה ולשבץ לצדה תוכנית חדשה של העיתונאי אראל סג"ל. "כרגע הכל פתוח", אמר ברקאי, "בינתיים אני כאן ליד אותו מקרופון עם אותו צוות נפלא ומסור, עד השעה 11:00. מה יקרה מחר? אלוהים גדול". בסוף השבוע נפגש ברקאי עם מפקד גלי צה"ל ירון דקל ולפי שעה הוא טרם קיבל החלטה באשר להמשך דרכו בתחנה.

צרו איתנו קשר *5988