ח"כ אורן חזן לצחי הנגבי: "אני מתפטר מכל ועדות הכנסת"

4 ימים לאחר שהודח מוועדת החוץ והביטחון ומוועדת הכנסת, שיגר חזן מסר תקיף ליו"ר הקואליציה הנגבי והכריז על התפטרותו מכל ועדות הכנסת. "נטפלים אליי כי זה קל"

יו"ר הקואליציה, צחי הנגבי, הדיח את חבר הכנסת אורן חזן מוועדת החוץ והביטחון ומוועדת הכנסת, וזאת לאחר שנעדר מהצבעה על חוק שזכה לתמיכת הממשלה. היום (ש') חזן עונה להנגבי ואומר: "הוא נטפל אליי כדי לכסות על הכישלון שלו - אבל הנה: אני מודיע על התפטרותי מכל הוועדות".

"נוצרה מן מציאות שיש קואליציה של 61, ורק אורן חזן אשם", טוען חבר הכנסת ששמו לא מפסיק לייצר כותרות. הוא טוען כי שוב ושוב נטפלים רק אליו, בדיוק מהסיבה הזו. "בהצבעה שבה מגיעים 29 ח"כים בלבד ויו"ר הקואליציה נופל פעם אחר פעם, הוא בוחר להסיט את האש אליי".

"נטפלים אליי כי זה קל", טוען חזן ומפרט את המקרים שבהם הוא חושב שהאש הופנתה לכיוונו שלא לצורך: "כשהייתה הצבעה לא חוקית האשימו אותי, כשהיה את האירוע בחניון הכנסת האשימו אותי -נוצרה מן מציאות שלוקחים אותי ומוציאים כותרת".

 

"לא חושש שאפוטר, הנה התפטרתי"

קשירת שמו של חזן ביותר ויותר פרשות שנויות במחלוקת הביאה ביקורת קשה מחוץ לסיעתו, אך גם בתוך הליכוד נדמה שיש מי שמאסו בחבר הכנסת הצבעוני. יו"ר הסיעה צחי הנגבי ויו"ר הכנסת הם שניים מהחברים הבולטים שמאסו בחזן.

לאחר שנעדר מההצבעה במליאה והביא לנפילת החוק שיזמה ח"כ ענת ברקו, הנגבי בחר להדיח את חזן מוועדת החוץ והביטחון ומוועדת הכנסת. בתגובה לכך, ניצל חזן את הריאיון כדי לפנות להנגבי ולהגיד: "אם אני זה שאשם, אז אני מודיע על התפטרותי מכל ועדות הכנסת שבהן אני חבר".

"אם אין לך מחויבות אליי, הדבר הזה צריך להיות חץ דו-כיווני", טוען חזן. "משמעות של הענישה הזאת של ההדחה זאת פיקציה, הרי בסוף בוועדות מדיחים לפי משמעת קואליציונית ואני גם בוועדות שאני לא חבר בהן לוקח חלק ומשתתף ואמשיך להשתתף בוועדות".

חזן ממשיך ותוקף את הנגבי ואדלשטיין וטוען כי הם ניסו וממשיכים לנסות למנוע ממנו להגיד את האמת ולהצביע על ליקויים. לטענתו הוא הפך לשעיר לעזאזל אבל ימשיך להגיד את האמת שלו ויעשה את מה שהוא חושב לנכון עבור בוחריו.

"נכחתי ב-55 ימי עבודה בכנסת מתוך 59 במושב הנוכחי", טען חזן בניסיון להדגים כיצד מנסים להשחיר את תדמיתו. "הלקח היחיד שלמדתי זה להיצמד לאמת ללא חשש וללא מורא ולא חושש שיפטרו אותי, הנה התפטרתי - ואני אמשיך להיות מוביל את סדר היום ולהוביל במליאה".

בסיום דבריו הפנה חבר הכנסת חזן אצבע מאשימה לעבר איש סיעתו שהחליף אותו בוועדות שמהן הודח. "הנה חבר הכנסת אמיר אוחנה קיבל את התפקידים שלי וכבר ביום למחרת הוא נעדר מהצבעות", אמר חזן. "הייתי מכבד אותו יותר אם הוא היה נמצא ומצביע בעד אותו דבר שגם הכניס אותו לכנסת".

 

צרו איתנו קשר *5988