המחבל שהצליח לחמוק: האיש שכל אירופה מחפשת היום

מצוד באירופה: המשטרה פרסמה בשעות האחרונות תמונת אדם שתועד במצלמות מסתובב בשדה התעופה בבריסל רגעים ספורים לפני הפיגוע עם שני גברים נוספים החשודים כמחבלים המתאבדים ■ צפו בתיעוד

ככל שנוקפות השעות הולכים ומתבהרים פרטים נוספים אודות מתקפת הטרור בבריסל שגבתה את חייהם של 30 בני אדם לפחות. משטרת בלגיה פרסמה הערב (שלישי) תמונה של חשוד במעורבות בפיגוע בנמל התעופה זונטם, שתועד כשהוא נמלט מהמקום לאחר הפיצוצים.

בתמונה נראה החשוד כשהוא לבוש בבגדים בהירים ובכובע ודוחף עגלת נוסע. לצידו נראים שני בני אדם נוספים, לבושים בשחור ודוחפים גם הם עגלות נוסע. ההערכה היא כי מדובר בשני המחבלים המתאבדים, שנשאו מטעני נפץ בתוך המזוודות שלהם.

שני החשודים הנוספים נראים כשהם לובשים כפפות - ככל הנראה כדי להסתיר את מתג ההפעלה של המטענים. לאחר הפיגוע בנמל התעופה איתרו כוחות הביטחון במקום חגורת נפץ שלא התפוצצה ורובה קלצ'ניקוב. במקביל מעריך גורם ביטחוני במדינה כי גם מחבל שהיה מעורב בפיגוע בקרון המטרו בעיר נמלט מהמקום ומסתובב כעת חופשי.

המצוד של כוחות הביטחון הבלגים מתמקד בשלב זה בערים בריסל ואנטוורפן. בפשיטה שערכה הערב משטרת בריסל על דירה בעיר נמצאו מטען חבלה, חומרים כימיים ודגל דאע"ש. מוקדם יותר נעצרו שני חשודים בעיר, אך עדיין לא ברורה מידת מעורבותם - אם בכלל - לפיגועים בעיר.

 

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988