מפוני כפר שלם יקבלו דירת 3-4 חדרים בפרויקט שיוקם

לאחר מו"מ ממושך, הצליחה קבוצת גבאי להגיע להסכמות עם המחזיקים בקרקע ■ בסה"כ מקווה הקבוצה להקים במקום פרויקט בן 600 דירות, בנוסף לשטחי מסחר

כפר שלם. “ההסכמות עושות צדק עם המחזיקים בקרקע” / צילום: תמר מצפי
כפר שלם. “ההסכמות עושות צדק עם המחזיקים בקרקע” / צילום: תמר מצפי

הסכם נדיר בין חברת נדל"ן למחזיקים בקרקע בשכונת כפר שלם: קבוצת גבאי השלימה את העסקה לרכישת קרקע בכפר שלם מחברת אזורים שעליה חתמה באוגוסט האחרון - כך דיווחה היום (ד') אזורים לבורסה.

ל"גלובס" נודע כי השלמת העסקה התאפשרה לאחר משא ומתן ממושך ומורכב עם כ-40 מחזיקים בקרקע, עימם הגיעה גבאי להסכמי פינוי. ההסכמים שנחתמו עם 100% מהמחזיקים מבטיחים את פינויים תמורת דירות חדשות בנות 3 ו-4 חדרים בפרויקט שתבנה גבאי במקום.

מדובר בקרקע בת 22 דונם, הידועה כ"חוות יפת", הממוקמת בין הרחובות ששת הימים ומוצא. בעבור הקרקע שילמה קבוצת גבאי לחברת אזורים 85 מיליון שקל, כאשר צפי ההכנסות המשוער מהפרויקט עומד על למעלה מ-1.3 מיליארד שקל. על הקרקע ניתן להקים נכון להיום 268 דירות, כאשר בכוונת קבוצת גבאי לבקש הגדלת מספר היחידות מתוקף תקנת שבס, ולהגדיל את זכויות הבנייה מתוקף תוכנית תא/5000 אשר טרם אושרה סופית. בסך הכול מקווה גבאי להקים על הקרקע פרויקט בן 600 דירות, בנוסף לשטחי מסחר.

בימים אלה החברה בונה ומשווקת פרויקט נוסף בכפר שלם בהיקף של 179 דירות ועוד כ- 1,100 מ"ר מסחר ברחובות מחל פינת אל נקווה. יש לציין כי עד כה התקשו המפונים ואזורים להגיע להסכמות בעניין פינוי ופיצוי, וחילוקי הדעות בין הצדדים אף הגיעו לביהמ"ש, לאחר שכל אחד מהצדדים הגיש תביעה תוך האשמות חריפות זה נגד זה. לבסוף החליטה אזורים למכור את הקרקע, והמגעים בין המפונים לרוכשת - קבוצת גבאי - הבשילו לכדי הסכם.

עוה"ד ד"ר אבי וינרוט ואריאל דינובצקי ממשרד ד"ר אבי וינרוט ושות', שייצגו את המחזיקים בקרקע, מסרו כי מדובר בהסכמים הוגנים: "אין ספק שההסכמות עושות צדק עם המחזיקים האוחזים בקרקע עוד משנת 1949 ומאפשרים את קידום הפרויקט והשכונה כולה. אנו מקווים כי התקדים שהושג, ובו קיבלו המחזיקים תמורה הולמת, ייושם גם בקרקעות נוספות המצויות בשכונת כפר שלם ובסביבתה, ובכך יתאפשר פיתוח של האזור כולו". עוד נמסר כי משרד וינרוט ימשיך ללוות את הפרויקט עד סופו ביחד עם משרד עוה"ד מאיר מזרחי שילווה את הליך ההכרזה על המתחם כמתחם פינוי-בינוי".

קבוצת גבאי החלה דרכה בבנייה למגורים באזור הדרום, ובשנים האחרונות החלה להקים פרויקטים גם במרכז הארץ. לפני שנתיים הרחיבה את פעילותה כאשר רכשה את השליטה בחברת הביצוע צ. לנדאו, ולאחרונה השלימה את ההשתלטות על חברת אנגל משאבים הציבורית יחד עם משפחת מוריס.