צפו: רחפן ראשון מסוגו מסוגל להטיס בני אדם בעלות נמוכה

כלי תחבורה אווירי מסוג חדש לגמרי נחשף השבוע - שילוב בין מסוק ורחפן, שמאפשר טיסות פרטיות מהירות בעלות נמוכה בהרבה מהמקובל בשוק כיום ■ כל הפרטים בווידאו

רחפן מסוק/ צילום:מתוך הוידאו
רחפן מסוק/ צילום:מתוך הוידאו

חברת E-volo הגרמנית מפתחת כבר כמה שנים כלי תחבורה אווירי מסוג חדש לגמרי - שילוב בין מסוק ורחפן, שאמור לאפשר טיסות פרטיות מהירות בעלות נמוכה בהרבה מכפי שמקובל בשוק כיום. השבוע ערכה החברה את טיסת הניסוי המאוישת הראשונה שלה, והצליחה לגרום למסוק-רחפן הניסוי Volovcopter VC200 להמריא, תוך שהוא מטיס שניים מאנשי הצוות של החברה.

לכלי הטיס ההיברידי הזה 18 רוטורים חשמליים, המעניקים לו מראה של רחפן עצום. הוא מצויד ב-9 סוללות רבות עצמה, אך בזכות החומרים קלי-המשקל מהם הוא מורכב, הוא מסוגל להמריא לגובה של עשרות מטרים, לרחף באוויר ולטוס במהירות של כ-100 קמ"ש. למרות שהשליטה בו פשוטה יחסית, ומתבצעת על-ידי סטיק יחיד וכמה לחצנים, עדיין נדרש רישיון טיס על מנת להפעילו.

בחברה מקווים להשלים סדרה ארוכה של ניסויים מאוישים, עד סוף השנה, ואז להתחיל במכירת ה-Volocopter לטייסים חובבים. גם האפשרות להציע שירות של "מוניות מעופפות" נשקלת ברצינות, בעבור מסלולים קבועים מראש כמו שאטלים מנמל התעופה לתוך העיר.

ייתכן שיחלפו עוד שנים בטרם חזון זה יושלם במלואו, אך כבר עתה עושה רושם שהרחפן הזה מסוגל לעשות דברים שאף כלי אחר לא עשה עד כה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988