הוארך מעצר העיתונאית החשודה בניסיון לרצוח את אמה

השופטת הדס רוזנברג-שיינרט: "החשד הסביר התעצם בצורה ניכרת מאז הארכת המעצר האחרונה... גרסתה של החשודה, כעולה מהודעותיה ומן השחזור שערכה, מעלה תמיהות רבות"

אולם בית משפט דין / צלם: איל יצהר
אולם בית משפט דין / צלם: איל יצהר

בית המשפט השלום בראשון-לציון האריך אתמול (ב') את מעצרה של העיתונאית החשודה בשפיכת שמן רותח על ראש אמה, עד יום חמישי הקרוב (28/04) בשעה 16:00. האם מאושפזת במצב קשה. שמה של העיתונאית ופרטים מזהים עליה נאסרו לפרסום. 

בתחילה טענה החשודה כי שפיכת השמן אירעה בתאונה, עקב מעידה על שואב אבק רובוטי. המשטרה, לעומת זאת, חשדה כי מדובר באירוע שבוצע במתכוון, וניסתה להוכיח את חשדותיה בימים האחרונים. 

השופטת הדס רוזנברג-שיינרט קבעה בהחלטתה, בין היתר: "במהלך הימים האחרונים בוצעו פעולות חקירה מהותיות... החשד הסביר התעצם בצורה ניכרת מאז הארכת המעצר האחרונה... גרסתה של החשודה, כעולה מהודעותיה ומן השחזור שערכה, מעלה תמיהות רבות, הן בנוגע למהות מעשיה של החשודה, הן בנוגע למעשיה לאחר הפגיעה באם והן בנוגע לסיבתיות המעשים כולם. צפייה בקלטת השחזור מעלה קושי רב באשר להתאמה בין גרסת החשודה לבין מהות הפגיעה באם. יתרה מכך, המסמך שסומן על-ידי במ/6 מחזק בצורה מהותית את החשד לביצוע פעולה מכוונת מצידה של החשודה, בשים לב לפגיעותיה של האם".

עוד קובעת השופטת: "לא למותר להוסיף בהקשר זה כי חלקים לא מעטים בגרסת החשודה, בעיקר בנוגע לטיב יחסיה עם אמה ולמהות מעשיה לאחר שפיכת השמן, לא מצאו אישוש בהודעות שנגבו ממעורבים הנוגעים לעניין. בתיק החקירה קיימות אף אינדיקציות ברורות המעלות חשש לשיבוש הליכי חקירה... נוכח מסוכנות החשודה, כעולה מנסיבות ביצוע העבירה המיוחסת לה, ובהתחשב במהות פעולות החקירה הנדרשות לביצוע, שוכנעתי כי קיים יסוד סביר לחשש ששחרורה של החשודה עלול להוביל לסיכון אדם". 

השופטת קיבלה, עם זאת, את עמדת ההגנה והחליטה לא להפנות את החשודה לבדיקה פסיכיאטרית - אך האריכה, כאמור, את מעצרה תוך צמצום מספר הימים המבוקשים. 

צרו איתנו קשר *5988