שיטת בנייה חדשה בישראל: מהירה מאוד וחוסכת הון

הכירו שיטת בניה חדשה ופורצת דרך שהוצגה לאחרונה בישראל: מאפשרת בניית שלד שלם של בית בתוך כשעתיים בלבד, ובעלויות נמוכות משמעותית מהנהוג היום בענף הבניה

במסגרת תערוכת בילדינג 2016 אשר התקיימה , בגני התערוכה בתל אביב. הציגה חברתEco Build , לראשונה את טכנולוגיית הבנייה המהירה והמתקדמת של חברת NUDURA הקנדית לקהל הרחב. בניית שלד שלם של בית בתוך כשעתיים בלבד!

השיטה נקראת ICF או - Insulated Concrete Forms בנייה באמצעות טפסי או תבניות מבודדות ליציקת קירות בטון. שיטת הבניה החדשנית היא אקולוגית ומודולרית ומתבצעת על בסיס חומר מיוחד בשם פוליסטירן מוקצף, שכולו ניתן למחזור. היא אינה דורשת כוח אדם מיומן עבור הליך הבנייה וכל זאת מבלי לפגוע באיכות הבנייה ובחיסכון גדול בזמן הבנייה .

לטענת אנשי החברה, קבוצת יזמים ישראלית, הטכנולוגיה הזו תהווה פתרון טכנולוגי לבניית שכונות שלמות במהירות, מה שעשוי בעתיד להוריד את מחירי הדיור בישראל. בנוסף, אומרים אנשי Eco Build, הטכנולוגיה אינה דורשת ייבוא של חברות ביצוע ועובדים מיומנים מחו"ל וההכשרה כולה תתקיים בישראל ובחינם. כך הקבלן הישראלי יוכל בעצמו להפוך למבצע. העבודה באמצעות המוצרים נקייה, קלה ליישום כך שהיזמים מקווים כי השימוש בה יאפשר להחזיר את כוח העבודה הישראלי לענף הבנייה.