"לתקוע טריז בין המפכ"ל ליועמ"ש - ניסיון לפגוע בשלטון החוק"

מנדלבליט ואלשיך על פרשת מעונות רה"מ: "לאחר העברת עמדת המשטרה סבר המפכ"ל כי לא ראוי לפרסמה בציבור ולהפוך את הדיון המשפטי-מקצועי לדיון ציבורי, ולכן הנחה להיצמד בהודעה לניסוח מצומצם"

רוני אלשיך/ צילום: ניב אהרונסון וואלה news
רוני אלשיך/ צילום: ניב אהרונסון וואלה news

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ומפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, קיימו היום (ג') פגישת עבודה. בתום הפגישה החליטו השניים לפרסם במשותף את ההודעה הבאה: 

"בחודשים האחרונים חקרה יחידה ארצית של משטרת ישראל את הפרשה שכונתה בתקשורת 'תיק המעונות', בליווי פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי). בתום החקירה הועברו הממצאים וכן עמדת המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות בידי מספר מעורבים אל היועץ המשפטי לממשלה, בכתב, כפי שנהוג בכל התיקים המנוהלים במשטרה ומועברים להחלטת הפרקליטות.

"לאחר העברת העמדה, סבר המפכ"ל ערכית כי לא ראוי לפרסמה בציבור ולהפוך את הדיון המשפטי-מקצועי לדיון ציבורי, ולכן הנחה להיצמד בהודעה לתקשורת לניסוח מצומצם שאינו מפרט את העמדה לפרטיה.

"הניסיונות לתקוע טריז בין המפכ"ל לבין היועץ המשפטי לממשלה הם בגדר ניסיון לפגוע בשלטון החוק. השיח בין המפכ"ל לבין היועץ המשפטי לממשלה הוא ישיר ופורה ומתוך כבוד הדדי והבנה מלאה של חלוקת האחריות בין המערכות השונות, כמו גם חשיבות שיתוף-הפעולה ההדוק ביניהן".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988