"גרין לנטרן" רוכשת 49% ממחלבות גד לפי שווי של כ-300 מ' ש'

העסקה תאפשר לפתח את מחלבות גד גם בארה"ב ובאירופה ■ עזרא כהן, מנכ"ל ובעלי מחלבות גד, ימשיך לנהל את החברה

יוגורט עזים מחלבות גד /צילום: אורן יצחקיאן
יוגורט עזים מחלבות גד /צילום: אורן יצחקיאן

אחרי משא-ומתן ממושך שנמשך כשנה, קבוצת המשקיעים הפועלת תחת השם "גרין לנטרן" רוכשת 49% ממניות חברת מחלבות גד, לפי שווי של כ-300 מיליון שקל. עזרא כהן, מנכ"ל ובעלי מחלבות גד, ימשיך להחזיק בשליטה ולנהל את החברה.

הרעיון מאחורי העסקה הוא לפתח את החברה לארה"ב ולאירופה, וזאת מתוך הכרה שיכולת הצמיחה שלה בשוק הישראלי מוגבלת.

"גרין לנטרן" נמצאת בבעלות ריצ'י הנטר, יוסף אליאש ודני בן-רעי. הנטר שימש בעבר כמנכ"ל רשת שופרסל, נטוויז'ן ומשרד הפרסום מקאן תל-אביב. אליאש החזיק בעבר ברשת בתי-ספר פרטיים בשבדיה, שנמכרה לפני 5 שנים לקרן הון סיכון אירופית, והיום הוא משמש כיועץ לשתי קרנות אירופיות. בן-רעי, טייס בעברו, עבד בחברת הייעוץ מקינזי.

מחלבות גד היא השחקנית הרביעית בגודלה בשוק החלב. זוהי חברה משפחתית, העוסקת זה עשרות שנים בייצור גבינות. בשנת 1980 הפך העיסוק המשפחתי למחלבה, כשכהן פתח את המחלבה הראשונה שלו.

מחלבות גד התמחתה בגבינות מחלב בקר, ועם השנים פיתחה גם מוצרים מחלב עזים. באחרונה היא גם החלה לשווק גבינה צהובה, המיוצרת עבור החברה בחו"ל, וזאת תוך ניצול הפטור שניתן ממכס על יבוא גבינות קשות.

למרות היותה השחקנית הרביעית בגודלה, מחלבות גד היא שחקנית מרכזית בנישות שבהן היא פועלת. בזכות חדשנות החברה ממשיכה לצמוח בשיעור חד-ספרתי בכל שנה. אשתקד גדלו המכירות ב-8%, והן עומדות היום על כ-370 מיליון שקל (ללא מע"מ). לפי הערכות, החברה נהנית מרווח תפעולי של כ-10%.

צרו איתנו קשר *5988