יעלון תוקף: "נמשכת ההסתה נגד ראשי מערכת הביטחון"

שר הביטחון לשעבר מזהיר: "הניסיונות להרוס את מערכת הביטחון נמשכים, אנו נשלם על כך מחיר יקר"

משה בוגי יעלון / צילום: תמר מצפי
משה בוגי יעלון / צילום: תמר מצפי

סערה בעקבות ההתבטאות החריגה: שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון תקף לפנות ערב (שבת) בחריפות את יו"ר הקואליציה דוד ביטן, לאחר שזה טען כי "ראשי שב"כ ומוסד הופכים לשמאלנים".

"הניסיונות הפוליטיים המסוכנים להרוס את מערכת הביטחון ולהסית נגד ראשיה נמשכים בשיטתיות", האשים יעלון, מבלי לנקוב במפורש בשמו של ביטן. "מביש ומדאיג, אנו נשלם על כך מחיר יקר מאוד".

לביקורת של יעלון הצטרפה גם יו"ר התנועה ציפי לבני. "מה קורה לראשי מערכת הביטחון בתפקיד? אחריות קוראים לזה, מפגש עם מציאות מורכבת", אמרה. "במקום להאשים אותם בשמאלנות כמילת גנאי כפי שעשה יו"ר הקואליציה, הגיע הזמן להבין שביטחון וימין קיצוני לא הולכים ביחד".

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) תקף גם הוא את ביטן. "מדבריו אפשר לזהות את היוולדו של חוק נאמנות חדש לראשי צה"ל, השב"כ והמוסד", אמר. "שבליכוד יתקפו את הטרור ולא את מערכת הביטחון".

 

"כל ראשי השב"כ - בצד של השמאל"

את ההתבטאות השנויה במחלוקת השמיע ביטן במהלך אירוע שבתרבות שהתקיים הבוקר בבאר שבע. "יש משהו שקורה למי שהולך להיות ראש המוסד וראש השב"כ", אמר ביטן. "לאורך השנים הם הופכים להיות שמאלנים, משהו בתפקיד עושה אותם שמאלנים".

ביטן טען כי בעבר היה ראש המוסד המנוח מאיר דגן ז"ל "ימני קיצוני", אך לאחר מינויו לראש המוסד שינה את השקפותיו. "חוץ מדיכטר, כל ראשי השב"כ עומדים בשורה בצד של השמאל. אני מאמין שזאת התפתחות שקרתה להם במסגרת התפקיד", אמר.

בדבריו מתח ביטן ביקורת גם על השר לשעבר יעלון. "הוא היה רמטכ"ל-על, הצבא ניהל את שר הביטחון", אמר. "אנחנו לא צריכים שר ביטחון שיעשה רק מה שהצבא אומר. רמטכ"לים שהופכים להיות שר ביטחון חושבים שהם והתפקיד זה אותו דבר ושהם נולדו לתפקיד".

צרו איתנו קשר *5988