טבע מוכרת לחברה אוסטרלית קווי מוצר ב-652 מיליון דולר

כך הודיעה באופן רשמי חברת התרופות מיינה ■ טבע נדרשת למכור כמה קווי מוצר כדי למנוע פגיעה בתחרות וזאת כחלק מדרישות רשויות הרגולציה בארה"ב

ארז ויגודמן - מנכ"ל ונשיא טבע / צילום: תמר מצפי
ארז ויגודמן - מנכ"ל ונשיא טבע / צילום: תמר מצפי

טבע ממשיכה למכור קווי מוצר כדי לקבל את האישור של רשויות הרגולציה בארה"ב לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן. חברת התרופות האוסטרלית מיינה (Mayne Pharma Group) הודיעה היום (ג') על רכישת זכויות לתרופות גנריות בהיקף כולל של 652 מיליון דולר. 

עסקה זו מצטרפת לעסקאות קודמות של רכישות קווי מוצר מטבע, עליהן דיווחו חברות נוספות בשבועות האחרונים. לפני כשבוע דיווחה חברת התרופות האמריקאית Impax Laboratories על רכישת פורטפוליו של 15 מוצרים גנריים שכבר משווקים, וכן את הזכויות לבקשת אישור השיווק של התרופה הגנרית Concerta, תמורת סכום כולל של 586 מיליון דולר.

חברות נוספות שרכשו קווי מוצר של טבע הן Dr. Reddy's שהודיעה על עסקה בהיקף 350 מיליון דולר, Sagent שהודיעה על עסקה ב-40 מיליון דולר ו- Zydus Healthcare שרכשה מטבע מוצרים בהיקף שלא דווח. 

לקראת השלמת רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן בעסקה של 40.5 מיליארד דולר, טבע   נדרשת למכור כמה קווי מוצר כדי למנוע פגיעה בתחרות, כחלק מהליך האישור הרגולטורי. בטבע העריכו לאחרונה שהרכישה תושלם בסוף חודש יוני, כלומר בעוד 9 ימים. טבע הכריזה על העסקה ביולי 2015 ומאז נדחתה השלמתה פעמיים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988