"גידי אורשר צודק לחלוטין - המזרחיים נחותים מהמערביים"

הפרסומאי לשעבר אריה רוטנברג: "היהודים הייקים קפדנים, רציניים, מדויקים ומשכילים כמו הגרמנים, ומירי סיבוני רגב היא השתקפות התרבות במרוקו כולה... מאות שנים של חיים אינן נמחקות כהרף עין"

אריה רוטנברג / צילום: מתוך הפייסבוק
אריה רוטנברג / צילום: מתוך הפייסבוק

סערת הפוסט הגזעני לכאורה של גידי אורשר מסרבת לגווע. לאחר שמבקר הקולנוע של גלי צה"ל פרסם דברים שנתפסים כגזעניים, הושעה מתפקידו בגלי צה"ל עד לבירור, ואחר-כך פרסם פוסט שמנסה להרגיע את הרוחות לאחר שזכה לביקורת ציבורית גם מהקשת הפוליטית - ביממה האחרונה מצטרף עוד פוסט "בעייתי" שעלול שוב להבעיר את השטח.

הפרסומאי לשעבר אריה רוטנברג, ממייסדי קשר בראל-מקאן-אריקסון, כתב אתמול (א') בלילה פוסט בפייסבוק שמביע תמיכה בדברי אורשר. וכך הוא כתב:

"אל תקחו את זה קשה: המזרחיים נחותים מהמערביים. המזרחיים נחותים מהמערביים, כי המזרח נחות מהמערב. כל קהילה יהודית הביאה את תרבות ארץ מוצאה. מאות שנים של חיים אינן נמחקות כהרף עין.

"היהודים הייקים קפדנים, רציניים, מדויקים ומשכילים כמו הגרמנים, ומירי סיבוני רגב היא השתקפות התרבות במרוקו כולה.

"איזו תרבות מתקדמת יותר? הגרמנית המרוקאית? האנגלית או הסורית? הצרפתית או המצרית? אל תיקחו את זה קשה, אבל במאות השנים האחרונות נשאר המזרח הרבה אחרי המערב, ואיתו גם יהודי המזרח. זה מה שהיה, ואת זה לא ניתן לשנות. השאלה היא מה יהיה? איך נגדל את ילדינו ונכדינו? כבני תרבות מערבית מתקדמת או כבני תרבות מזרחית מפגרת?

"מסקנות ועדת ביטון לוקחות אותנו אחורה, ובכך גידי או(ר)שר צודק לחלוטין. 10 בסולם או(ר)שר". (הטעות במקור)

אריה רוטנברג, מתוך הפייסבוק
 אריה רוטנברג, מתוך הפייסבוק

הפוסט זכה לשלל "לייקים" ותגובות, חלקן נזעמות וחלקן אף תומכות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988