רשות ההגבלים אישרה את רכישת הוצאת כתר בידי מודן

זאת כפי שפורסם בשבוע שעבר ב"גלובס" ■ ככל הנראה, האישור לא ילווה בתנאים כגון הפחתת ההחזקה של מודן ברשת צומת ספרים - דבר שהיה מכשיל את העסקה

עודד מודן, בעלי רשת באג / צלם: יחצ
עודד מודן, בעלי רשת באג / צלם: יחצ

אחרי מספר חודשים מתוחים, עסקת הרכישה של הוצאת כתר בידי מודן אושרה בידי רשות ההגבלים העסקיים. ככל הנראה, אישור העסקה לא ילווה בתנאים כגון הפחתת ההחזקה של מודן ברשת צומת ספרים - דבר שהיה כנראה מכשיל את העסקה.

במגעים מול רשות ההגבלים, את כתר ייצגו עורכי הדין יוסי לוי ואסף שובינסקי ממשרד לוי-מידן; ואת מודן ייצגה עו"ד טל אייל בוגר ממשרד פישר-בכר.

מודן רכשה את כתר ספרים בסוף מארס השנה מידי החברה הציבורית כתר  הוצאה לאור תמורת 21 מיליון שקל. יחד עם פריעת הלוואה שכתר ספרים קיבלה מכתר הוצאה לאור, ההיקף הכולל של העסקה הוא כ-26.5 מיליון שקל.

הכנסות כתר ומודן יחד אמנם נמוכות משמעותית מאלה של שתי הוצאות הספרים הגדולות בשוק המקומי, ידיעות ספרים וכנרת-זמורה-ביתן, אך האישור שצפוי להינתן לביצוע העסקה יגדיל את הריכוזיות בענף, שנעשה ריכוזי יותר ויותר בעשור האחרון.

בינתיים, בעוד מספר שבועות ייכנס לתוקף ביטול חוק הספרים. ברקע לדברים - אי-הוודאות סביב התחייבות שרת התרבות, מירי רגב, שלפיה היא תפעל לבטל את הבעלות הצולבת בענף, נושא שרלוונטי אף יותר עבור מודן, ששותפה בבעלות ברשת צומת ספרים יחד עם הוצאת כנרת-זמורה-ביתן ומנכ"ל הרשת, אבי שומר.

צרו איתנו קשר *5988