וול סטריט ננעלה בעליות: בסט ביי טיפסה 20%, פריון נטוורק 6.5%

בסוף השבוע צפויה ג'נט ילן לשאת נאום, שבו יחפשו המשקיעים סימנים למועד העלאת הריבית ■ שיא של כ-8 שנים במספר הבתים החדשים שנמכרו בארה"ב ביולי - 654 אלף

אירופה וול סטריט / צילום: רויטרס
אירופה וול סטריט / צילום: רויטרס

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בעליות שערים, בהמשך לעליות במחירי הנפט, לעליות שחתמו את המסחר בבורסות אירופה ולאחר שהמסחר באסיה ננעל היום במגמה מעורבת. נושא מועד העלאת הריבית בארה"ב ממשיך לתפוס את תשומת-לב המשקיעים, לקראת נאומה של ג'נט ילן בסוף השבוע. 

 

הסיפור המרכזי של התקופה האחרונה בשווקים הפיננסים ממשיך להיות נושא הריבית בארה"ב. הנתונים הכלכליים משקפים המשך צמיחה מתונה ושוק העבודה נותר בחודשים האחרונים חזק. לכן, הציפייה התאורטית הייתה שהפדרל ריזרב יעלה את הריבית בישיבה הקרובה של ועידת השוק הפתוח (FOMC) בספטמבר.

ואולם, נושא הריבית בארה"ב רחוק מלדבוק בתיאוריה הכלכלית ונראה שחוסר הוודאות שבו שרויה הכלכלה העולמית גדול מידי מכדי לעשות "תנועות חדות" שעלולות להניב פירות לא טובים. כך למשל: נושא הברקזיט עדיין לא משתקף בביצועי הכלכלה העולמית, לכאורה הכל ידוע אבל המשמעות האמיתית של פרישת בריטניה מהאיחוד לא ידועה כלל ועיקר.

נושא נוסף הוא הבחירות בארה"ב. נראה כי דונלד טראמפ מתרחק משדרות פינסלבניה, ולא ברור מה תעשה לכלכלה בחירתה של הילארי קלינטון - האם היא תמשיך במדיניות של ברק אובמה שהזרים כסף רב בהטבות לשכבות החלשות (אובמה קייר וכדומה) או שתצמצם את ההטבות הללו ותתמקד בהפחתות מסים במטרה לעודד את החברות בארה"ב לעשות עסקים.

בין הערכות אלה לאלה, מוקדם להספיד את טראמפ שעדיין, למרות הסקרים, יכול להיבחר לנשיאות ואז לא ברור כלל ועיקר מה תהיה המדיניות הכלכלית שלו. בין הספקולציות נמצא הפדרל ריזרב, שחושש מלהיכנס לקלחת הפוליטית, ולכן בוול סטריט רווחת הערכה שהריבית לא תעלה עד לסוף השנה. במקביל, ינסו בכירי הפד לשחרר לחלל האוויר אמירות שייצרו ציפיות להעלאת ריבית שיעשו את העבודה לקראת סוף השנה, לקלה יותר.

בזירת המאקרו האמריקאית, היום בשעה 17:00 פורסמו נתוני מכירות הבתים בארה"ב לחודש יולי, שזינקו לשיא של יותר מ-8 שנים. כך, בחודש יולי נמכרו ברחבי ארה"ב 654 אלף בתים חדשים, בעוד שצפי האנליסטים עמד על 575 אלף בתים. זאת, לאחר שבחודש יוני נמכרו 581 אלף בתים חדשים.

הנפט  המשיך לרכז עניין היום וסגר בעליות של כ-1.5% לאחר שמוקדם יותר היום נסחר בירידות. ברקע לעליות שנרשמו, ספקולציות שלפיהן ייתכן שאיראן תסכים לשתף פעולה עם יצואניות הנפט ולנקוט בצעדים להקפאת התפוקה.

מניית טסלה  ריכזה עניין ונסחרה בעליות לאחר שמנכ"ל החברה, אלון מאסק, צייץ בטוויטר שלו שהחברה תכריז היום על מוצר חדש מטעמה. מאוחר יותר הערב הודיעה טסלה על גרסאות חדשות למודל ה-S סדאן וה-X Crossover שלה הכוללים האצה מהירה יותר וחיי סוללה ארוכים יותר.

בסט ביי  שנהנית מעליות שערים מרשימות בתקופה האחרונה, דיווחה על תוצאות הרבעון שלה שהיכו את האנליסטים. מניית החברה נסחרה בשיא של כמעט שנה. החברה דיווחה על רווח רבעוני של 198 מיליון דולר שהם 61 סנט למניה, לעומת רווח של 164 מיליון דולר שהם 46 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

פייזר  המשיכה לרכז עניין לאחר שאתמול הודיעה על רכישת חברת מדיוויישן (Medivation) בכ-14 מיליארד דולר במזומן. אתמול זינקה מדיווישן בכ-20%.

גם מובילאיי  המשיכה לרכז עניין לאחר שיצרנית החלפים הבריטית דלפי הכריזה אמש על שיתוף פעולה עמה בתחום הנהיגה האוטונומית. 

 

פריון נטוורק  ריכזה עניין על רקע המאבק המתפתח בין בעל מניות גדול בחברה לדירקטוריון שלה. אחד מבעלי המניות רונן שילה, מעוניין לשנות את דרך בחירת דירקטוריון החברה כדי להביא בסיומו של יום להחלפת ההנהלה שלה.

צרו איתנו קשר *5988