קריסת החניון בתל אביב: חולצה הגופה האחרונה מההריסות

כוחות החילוץ בשטח הוציאו את גופת הנעדר האחרון מאתר האסון בשכונת רמת החייל בעיר ■ במהלך שישה ימים של עבודה מסביב לשעון בניסיון למצוא אות חיים חולצו שישה הרוגים 23 פצועים במצב קל

קריסת מנוף רמת החייל /צילום:עוזי פרלמוטר מדא
קריסת מנוף רמת החייל /צילום:עוזי פרלמוטר מדא

גופת הנעדר האחרון מקריסת החניון ברמת החייל בתל אביב חולצה היום (שבת) בהריסות על-ידי כוחות החילוץ וההצלה. בסך הכל נהרגו באירוע שישה בני אדם וחולצו 23 פצועים במצב קל מאז הקריסה ביום שני.

הכוחות פעלו בששת הימים האחרונים מסביב לשעון, בניסיון להצליח לאתר עוד אות חיים מתחת לארבע הקומות של החניון התת-קרקעי שקרסו לעומק של עשרות מטרים. כ-500 חיילים וקצינים של פיקוד העורף היו בזירה, ובהם בעיקר אנשי יחידת החילוץ הארצית ואנשי הגדודים הסדירים רם ותבור. במהלך סוף השבוע חולצו שלוש הגופות האחרונות.

בסביבות השעה 11:30 ביום שני נשמטה הקרקע של חניון שהיה אמור להיפתח בעוד כחודשיים ליד בית החולים אסותא שברמת החייל. החניון קרס לתוך פיר בעומק ארבע קומות. עשרות הפועלים שעבדו באתר הבנייה נקברו תחת ההריסות.

 

ביום שלישי, החליט מפקד מחוז תל אביב במשטרה משה אדרי כי מפלג ההונאה של משטרת העיר הוא זה שיחקור את קריסת החניון ברמת החייל שבתל אביב. מפקד היחידה, סגן-ניצב דוד מישקיין, הקים צוות חקירה מיוחד שיבדוק את הכשלים שהביאו ככל הנראה לקריסת המבנה. צוות החוקרים יעזר ביועצים חיצוניים העוסקים בהנדסה אזרחית.

ביום חמישי התקיים דיון דחוף בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ואליו הגיע גם מנכ"ל חברת דניה סיבוס שהייתה אחראית על בניית החניון, רונן גינזבורג. "למרות שהדיון מתרכז בבטיחות בעבודה, המקרה הזה לא כל כך קשור לאירוע בטיחות בעבודה. יש פה כפי הנראה כשל הנדסי", אמר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988