דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

העיקר הבריאות, גם בהשקעות: אלה המניות המומלצות

הנה כמה מניות מומנטום בתחום הרפואה והתרופות בארה"ב, שבתקופה האחרונה השלימו מהלך מעניין אשר הופך את המעקב אחריהן לכדאי

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

ישנן כמה מניות מומנטום במגזר הרפואה/ביוטק בארה"ב, שפרצו רמות התנגדות בשבועות האחרונים, ושוות מעקב. הנה הן לפניכם.

אריאד פרמצבטיקלס (Ariad Pharmaceuticals), סימול: ARIA

המניה הזו פרצה בשבוע שעבר את רמת ההתנגדות שלה, ועלתה מאז כמעט מדי יום, בשיפוע נאה מאוד. שלשום היה לה יום מיוחד, שבו היא כיכבה על רקע ספקולציות של השתלטות עליה. המניה עלתה ב-79 סנט, או 6.5% ל-12.9 דולר, במחזור יומי של 13 מיליון מניות - פי שלושה מהמחזור היומי הממוצע, והמחזור הגבוה ביותר מאז יולי - ורשמה שיא יומי של 13.05 דולר. גרף המניה לטווח הארוך מצביע על רמת התנגדות קרובה ממש במחיר הנוכחי, אבל פריצה של רמה זו עשויה להוביל את המניה ל-15 דולר, ולאחר מכן ל-18 דולר.

אריאד היא חברת תרופות אונקולוגיות (סרטן) שהוקמה ב-1991 ופועלת מקיימברידג', מסצ'וסטס. בדצמבר 2012 אישר ה-FDA (מינהל המזון והתרופות בארה"ב) את תרופת הלוקמיה שלה איקלוסיג לחולים שאינם יכולים לקבל תרופות אחרות שמצויות בשוק. בנובמבר 2013 התרופה הזו נמשכה זמנית מהשוק, בגלל סיכוני קרישת דם והיצרות כלי דם. כעבור חודש התחדש שיווק התרופה, בלוויית אזהרות והדרכה להערכת הסיכונים והתועלת שלה בכל חולה. אריאד משווקת גם תרופה לסרטן ריאות של גידולים גדולים מיוני השנה.

קלוביס אונקולוג'י (Clovis Oncology), סימול: CLVS

קלוביס אונקולוג'י היא מניה שממשיכה לרוץ כל החודש האחרון, החל ב-23 באוגוסט. שלשום זינקה המניה ב-3.92 דולרים או 12.6% ל-34.83 דולר, במחזור יומי של 7.4 מיליון מניות. המניה קרובה לרמת התנגדות של 35 דולר, כמו המחיר שהיא רשמה בדצמבר שעבר. פריצה של רמה זו יכולה להוביל אותה לעלייה של עוד 10 דולר.

קלוביס היא חברת תרופות קטנה שרוב מוצריה הם בתחום האונקולוגי. היא נוסדה ב-2009 והמטה שלה שוכן בבולדר, קולורדו. המניה נסחרת בנאסד"ק וכלולה במדד מניות הביוטק שלו, עם כמה מוצרים בצנרת הפיתוח שלה.

אקזקט סיינסז (Exact Sciences), סימול: EXAS

מניה זו פרצה ביום שני השבוע רמת התנגדות שהחזיקה מעמד חודש, והמשיכה לעלות שלשום, ב-59 סנט או 2.9%, במחזור של 2.5 מיליון מניות. אקזקט סיינסז היא חברת מכשור לאבחון מולקולרי. המניה מטפסת במדרגות של מה שנראה כמו מנהרה כלפי מעלה. מהלך מעבר לרמה הנוכחית של 22.8 דולר עשוי להעלות אותה לאמצע המנהרה ברמה של 25-26 דולר, ובהמשך פתח המנהרה העליון הוא באזור 35 דולר.

פומה ביוטכנולוגיה (Puma Biotechnology). סימול: PBYI

מניה זו פרצה את רמת ההתנגדות שלה במחצית אוגוסט, התחפרה בארבעת השבועות האחרונים, ופרצה שוב את הרמה הזו שלשום. היא זינקה ב-6.21 דולרים או 10.5% לרמה של 65.16 דולר בעקבות הודעתה שה-FDA קיבל את בקשתה לבדיקת תרופתה החדשה לטיפול בסרטן השד. המחזור היומי של 3.47 מיליון מניות היה הגבוה ביותר בשלוש השנים האחרונות.

המניה עשויה להיתקע ברמה של 64 דולר, המחיר הנמוך של יום שלישי, או לפרוץ אותה. במקרה של פריצה, המנהרה בגרף שלה מובילה עד רמה של 80-82 דולר.

קולוסיד פרמצבטיקלס (CoLucid Pharmaceuticals). סימול: CLCD

CoLucid היא אחת המניות התנודתיות של השנה, שזינקה ונסוגה, וחידשה את עלייתה. אני רצתי עליה עד למחיר של 35.48 דולר. שלשום היא עלתה ב-3.8 דולרים או 12.5% ל-34 דולר, במחזור של 1.65 מיליון מניות. אני אמתין לנסיגה של המניה, כי אני לא חושב שהסיפור הסתיים כאן.

חמש מניות במהלך עלייה בחודש האחרון
 חמש מניות במהלך עלייה בחודש האחרון

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות