דרכו האחרונה: ארונו של שמעון פרס הוצב ברחבת הכנסת

אחרי שהועבר מבסיס צריפין, ארונו של הנשיא ה-9 הועבר למשכן הכנסת כשהוא מלווה ע"י אנשי כוחות הביטחון ■ מאוחר יותר יתאפשר לציבור להגיע לרחבת המשכן כדי לאפשר לציבור לחלוק לנשיא התשיעי כבוד אחרון

שמעון פרס / צילום: תמר מצפי
שמעון פרס / צילום: תמר מצפי

דרכו האחרונה: בשעת בוקר מוקדמת (ה') יצא ארונו של הנשיא התשיעי שמעון פרס מבסיס צריפין שבמרכז הארץ אל עבר רחבת הכנסת שבירושלים. הארון הובל בשיירה מיוחדת של כוחות הביטחון, המאבטחת את מבצע העברתו. הארון יונח בהמשך ברחבת המשכן, בכדי לאפשר לציבור לחלוק כבוד בפעם האחרונה לאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בתולדות מדינת ישראל.

לצורך העברת הארון לבירה נסגר כביש מספר 1 מבית דגן לכיוון ירושלים לתנועת כלי רכב. עם הגעת הארון לבירה ייסגרו כל צירי התנועה בקריית הממשלה ואזור משכן הכנסת עד לשעה 21:00. כבר אתמול החלו משטרת ישראל וכוחות הביטחון להיערך לקראת סידורי הטקסים הממלכתיים וטקס הללווייה של פרס שיתקיים מחר. השם שניתן למבצע הוא "כעת מחר", על שם ספרו של פרס, ובמהלכו יאבטחו כ-7000 שוטרים את המשתתפים והקהל.

ביום שישי, יום ההלוויה, כביש 1 יסגר לסירוגין משעות הבוקר המוקדות עם מעבר השיירות של מנהיגי המנהיגות השונים שיגיעו מרחבי העולם. כל צירי התנועה להר הרצל ייסגרו משעות הבוקר ועד אחרי 14:00 בצהריים, לאחר תום ההלוויה.

המשטרה הכינה מספר מגרשי חנייה שיוקדשו לעשרות אלפי האזרחים שיבקשו להגיע מחר לירושלים ולהיפרד משמעון פרס. החניונים שיפעלו הם: חניוני חנה וסע בלטרון ובמודיעין, מתחם התחנה החדשה בירושלים, אצטדיון טדי ובגבעת התחמושת. כמו כן ייפתח גם מגרש החנייה בסמוך לגן החיות התנ"כי. מכל מגרשי החנייה ייצאו שאטלים שיובילו את הציבור למשכן הכנסת ללא תשלום.

בנמל התעופה בן גוריון מתכוננים לנחיתה של הנשיא האמריקני לשעבר ביל קלינטון שמתוכנן לנחות ב-9 וחצי בבוקר. לאחר מכן צפויין לנחות לא פחות מ-50 מטוסים של מנהיגים שונים מרחבי העולם שיגיעו להלווית הנשיא התשיעי.

 

השינויים ורשימת חסימות הצירים המלאה ביומיים הקרובים:

יום חמישי 29.9.16:

החל מהשעה 08:00 יסגרו לתנועת כלי רכב כלל הצירים המובילים לרחבת הכנסת:

רח' קפלן, זוסמן, כביש 16 המקיף את הכנסת. הצירים הנ״ל ישארו סגורים עד למחרת בבוקר עת יציאת מסע הלוויה לכיוון הר הרצל.
לרשות הציבור המבקש להגיע לרחבת הכנסת שם יונח הארון, עומדים חניונים בחינם. משם ניתן יהיה להגיע לרחבת הכנסת באמצעות מערך היסעים (שאטלים).

חניונים בירושלים:
חניון הרכבת במתחם התחנה.
חניון טדי.
חניון גבעת התחמושת.
חניון עין יעל ליד גן החיות.

חניונים מחוץ לירושלים:
חניון לטרון
מודיעין חניון 'חנה וסע'

יום שישי , 30.9.16:

החל מהשעה 07:00 בבוקר, יחסמו לתנועת כלי רכב הצירים המובילים להר הרצל.

כלי רכב שיחנו לאורך הצירים יגררו.

להלן רשימת הצירים שיחסמו:
איש שלום, פרבשטין, שדרות הרצל מצומת המיתרים עד כיכר הולנד, שמואל בייט לכיון הר הרצל, שד' הרצל, בית וגן, דרך הזיכרון.
הצירים המובילים מבתי המלון לכיון הר הרצל: אגרון, רמב"ן עד צומת בתי המלון, הכט, הרצל.

צרו איתנו קשר *5988