צפו: החוף המרהיב נפרד מה"אטרקציה" הבלתי נשכחת

לגונות יפיפיות, חופי נודיסטים מפורסמים, חיי לילה סוערים ואטרקציה אחת הזויה שלא תראו בשום מקום אחר ■ האי הקריבי סן מרטן נפרד מה"מופע" שהפך אותו לאחד מיעדי התיירות המוכרים בעולם - מטוסי ענק שכמעט ונוגעים בראשי הנופשים בזמן נחיתה בשדה התעופה המקומי

חוף מאהו שבסן מרטן שבקריביים / צילום: מתוך הוידאו
חוף מאהו שבסן מרטן שבקריביים / צילום: מתוך הוידאו

חוף מאהו שבסן מרטן שבקריבים ידוע כאחד החופים המפחידים והפופולריים בעולם. לא בגלל גלים מוגזמים או צוקים גבוהים, אלא בגלל שהוא ממוקם בדיוק מתחת למסלול נחיתה של מטוסים. שדה התעופה פרינסס ג'וליאנה כל כך קרוב אל החוף, כך שמטוסים כבדים נאלצים לטוס נמוך במיוחד כדי להצליח לנחות במנחת של שדה התעופה.

על כל התופעה המשוגעת הזאת אפשר כבר לדבר בלשון עבר, כי ממש לפני כשבוע נחת בפעם האחרונה מטוס בואינג 747 על מסלול הנחיתה הזה, והאנשים שהיו על טיסת KLM מאמסטרדם אל הקריביים - נחתו מעל עשרות אנשים שהתקבצו במקום והריעו לרגע ההיסטורי. KLM, החברה שהטיסה את מטוסי ה-747 אל החוף, פשוט הפסיקה לשלוח לשם מטוסים גדולים.

חוויית החוף האקסטרימית הזאת הפכה לתופעה בקרב תיירים אמיצים (או טיפשים, תלוי איך מסתכלים על זה), מאחר שהתיירים מוזהרים מראש מהדף מנועי המטוס שיכולים להפיל אדם או אפילו להרוג אותו. מטוסים קלים יותר עדיין ימשיכו לנחות בשדה התעופה המקומי והתיירים הנלהבים יצטרכו להסתפק בסלפי קצת פחות מטורף.

צרו איתנו קשר *5988