התקפת האקרים נוספת? יותר ממיליון חשבונות גוגל נפרצו

פרצת אבטחה שהתגלתה על ידי חברת צ'ק פוינט הישראלית מאפשר על פי החשד לתוקפי סייבר להשתלט על המכשיר המותקף ■ על פי החשד ההאקרים פרצו לחשבונות של יותר ממיליון משתמשים

האקר  / צלם: טינקסטוק
האקר / צלם: טינקסטוק

פרצת אבטחה חדשה באנדרואיד הגרמה לגניבה של יותר ממיליון חשבונות גוגל נחשפה היום (ד') על ידי חוקרי האבטחה בחברת צ'ק פוינט. הפרצה העניקה לתוקפים, כך על פי החוקרים, גישה למידע האישי בחשבונות ה-GMAIL של יותר ממיליון משתמשים.

הנוזקה שהתגלתה על ידי צ'ק פוינט נקראת "ג'וליאן" ומקנה להאקרים שליטה מלאה במכשיר. לאחר שהושגה השליטה, התוקף יכול לגנוב את פרטי המייל וקוד האימות של המשתמש ובאמצעותם לפרוץ לתיבת הדואר האלקטרוני.

"הגניבה של יותר ממיליון פרטי חשבונות גוגל מדאיגה מאוד ומייצגת את השלב הבא במתקפות סייבר", הסביר מיכאל שאלוב, מנהל מוצרי המובייל של צ'ק פוינט. "אנחנו עדים לשינוי באסטרטגיה של האקרים, שכעת תוקפים מכשירי מובייל במטרה להשיג את המידע הרגיש השמור בהם."

צ'ק פוינט מציעה כלי חינמי, הבודק אם מכשירך הודבק בנוזקה. "אם התברר כי מכשירך נפרץ, נדרשת התקנה נקייה של מערכת הפעלה למובייל, בתהליך שנקרא פלאשינג. ההמלצה שלנו היא לכבות את המכשיר וליצור קשר עם טכנאי מובייל מורשה, שיבצע פלאשינג למכשיר", הוסיף שאולוב.

 

צרו איתנו קשר *5988