רשות שדות התעופה: גידול של 10% בתנועת הנוסעים בנובמבר

זאת לעומת נובמבר אשתקד ■ התפלגות התנועה לפי חברות תעופה ממקמת אל-על על ראשונה עם 382 אלף נוסעים בחודש החולף ■ במקום השני: טורקיש איירליינס

נתב"ג  / צלם: איל יצהר
נתב"ג / צלם: איל יצהר

כפי שפרסמנו הבוקר (ה'), כמעט 288 אלף תיירים נכנסו לישראל בחודש נובמבר האחרון - מספר המשקף גידול של 38% לעומת מספר התיירים שנכנסו לישראל בנובמבר אשתקד. נציין כי חודש נובמבר הוא חודש חזק יחסית בסגמנט התיירות העסקית שנחלשת בתקופת חגי תשרי ובתקופת חג המולד.

לא רק תנועת התיירים גדלה אלא תנועת הנוסעים כולה: מדוח רשות שדות התעופה עולה כי תנועת הנוסעים בחודש נובמבר עמדה על 1.233 מיליון - גידול של כ-10% לעומת נובמבר אשתקד. תנועת המטוסים בנובמבר האחרון עמדה על 8,638 - מספר המשקף גידול של כ-8% לעומת נובמבר 2015.

מהדוח עולה כי תנועת הנוסעים המצטברת מתחילת השנה ועד לסוף נובמבר עמדה על כ-16.2 מיליון נוסעים - גידול של 10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, מתוכם כ-2.65 מיליון נוסעים הם תיירים שהגיעו לישראל - מספר זה משקף גידול של 2% לעומת שנה קודמת.

מתחילת השנה, חודש השיא בתנועת הנוסעים היה אוגוסט, כאשר במהלכו תנועת הנוסעים עמדה על 2.13 מיליון נוסעים. בהתאם לכך גם תנועת המטוסים באוגוסט הייתה הגדולה ביותר מתחילת השנה, כשהיא עמדה אז על כ-13.5 אלף מטוסים.

התפלגות התנועה לפי חברות תעופה ממקמת אל-על על ראשונה עם 382 אלף נוסעים דרכה - גידול של כ-10% לעומת נובמבר 2015. אחריה חזרה לככב טורקיש איירליינס (שבחודש אוקטובר 2016 מפינתה את המקום השני לישראייר), אשר דרכה טסו 81 אלף נוסעים - גידול של כ-17% לעומת נובמבר אשתקד.

 

במקום השלישי חברת התעופה הרוסית אירופלוט שדרכה טסו כ-67 אלף נוסעים - גידול מרשים של כמעט 60% בתנועת הנוסעים לעומת נובמבר 2015; איזי ג'ט מוקמה אחריה עם כ-47 אלף נוסעים; ויונייטד, שהגבירה את תנועת הקווים לסן פרנסיסקו, רשמה גם היא גידול מרשים השנה, כאשר עם החברה האמריקאית טסו בחודש שעבר כ-42 אלף נוסעים - גידול של 46% בתנועת הנוסעים דרכה לעומת נובמבר 2015.

חברות תעופה נוספות שתנועת הנוסעים דרכן בחודש נובמבר גדלה משמעותית הן אוקראיין איירליינס, לופטהנזה ו-וויזאייר, שתנועת הנוסעים בכל אחת מהן גדלה בשיעור של 40%.

ישראייר אמנם לא מודרגת בעשירייה הפותחת, אולם גם היא רשמה גידול של 42% בתנועת הנוסעים דרכה בנובמבר, שעמדה על כמעט 20,000 נוסעים.

מתחילת השנה טסו עם אל-על 5.170 מיליון נוסעים, ועם טורקיש איירליינס, החברה הזרה החזקה בישראל, טסו מתחילת השנה 860 אלף נוסעים. אחרי טורקיש ממוקמת חברת הלואו קוסט איזי ג'ט, דרכה טסו 657 אלף איש; ואחרי ממוקמת אירופלוט, דרכה טסו 647 אלף נוסעים - מספר שמשקף גידול של 46% בתנועת הנוסעים.

שתי החברות הישראליות הנוספות, ארקיע וישראייר, רשמו גם הן גידול בתנועת הנוסעים מתחילת השנה: דרך ארקיע טסו 633.5 אלף נוסעים - גידול של 31% לעומת אשתקד; ודרך ישראייר טסו מתחילת השנה 512.5 אלף נוסעים - מספר המשקף גידול של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

המדינות העיקריות שאליהן טסו הנוסעים בנובמבר הן ארה"ב, טורקיה (ממנה רבים מהנוסעים ממשיכים ליעדים אחרים בטיסות קונקשן), גרמניה, רוסיה וצרפת.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988