סיפור מסתורי: נחשפו פרטים חדשים על מחסל השגריר הרוסי

פרטים חדשים אודות המתנקש, כמו העובדה ששימש מאבטח לנשיא טורקיה ארדואן, מעצימים את התהיות סביב הפרשה ■ צפו בסיפור

רצח שגריר רוסיה וטורקיה/ צילום: מהוידאו
רצח שגריר רוסיה וטורקיה/ צילום: מהוידאו

פרסומים מהימים האחרונים מגלים פרט מפתיע על השוטר היורה מבלוט מרט אלטינטש, מי שרצח מול המצלמות את השגריר הרוסי בטורקיה: מתברר כי אלטינטש אבטח את נשיא טורקיה המכהן, רג'פ טאיפ ארדואן, לפחות 8 פעמים מאז ניסיון ההפיכה ב-15 ביולי האחרון.

במשך השנתיים וחצי האחרונות שימש אלטינטש חוקר בגוף משטרתי טורקי שתפקידו לוחמה בארגוני מורדים, תפקיד שבמסגרתו השתתף בלא מעט חקירות סביב ארגוני טרור הפועלים בשטחה של טורקיה.

עוד מגלים הפרסומים כי במהלך החודשים האחרונים נפגש השוטר עם גורמים שונים בארגוני טרור באזור חבל איזמיר, שלא במסגרת חקירות, וניהל עמם קשרים שטיבם אינו ברור. חלק מההשערות גורסות כי במהלך פגישות אלו נחשף לרעיונות קיצוניים וכך החלה להירקם המזימה להתנקשות בשגריר הרוסי. כמובן שמדובר כעת בעיקר בהשערות - בהינתן שאף ארגון טרור גדול עדיין לא לקח אחריות על מעשיו של השוטר.

אלטינטש לא היה אמור להיות חלק מהכוח שאבטח את השגריר הרוסי בתערוכה שבה נרצח. הוא עשה שימוש בתעודת השוטר שלו כדי להיכנס לאירוע בעודו חמוש. ההתנהלות שלו באירוע, כפי שנתפסה בעדשות המצלמה, לא עושה רושם שהמהלך היה ספונטי ונראה כי הוא היה מתוכנן ומחושב. סביר להניח כי כבר כעת, משטרת טורקיה עושה חריש עמוק בשורותיה בכדי למנוע הישנות של מקרים כאלה בעתיד, בייחוד לאור הפרסומים האחרונים שמצביעים כי היו לא מעט כתובות על הקיר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988