הסכם בתנובה: צעדי התייעלות לצד תוספות שכר ובונוסים

תנובה חתמה על הסכם שכר שעלותו נאמדת בכ-100 מיליון שקל ■ ההסכם כולל פרישה מרצון של חלק מהעובדים, תוספת שכר ליתר העובדים בהיקף של 7.5% בגין 2016-2018 ובונוס בהיקף כולל של 60 מיליון שקל

אייל מליס / צילום: תמר מצפי
אייל מליס / צילום: תמר מצפי

חברת תנובה הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם שכר חדש, שעלותו מסתכמת ביותר מ-100 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם החדש, עובדי החברה יקבלו תוספת שכר של 7.5% בגין השנים 2016 -2018. בנוסף, כלל עובדי תנובה יזכו לבונוס בגין תקופה זו בהיקף כולל של 60 מיליון שקל. 

ה"מקל" של התוכנית כולל בין היתר צעדי התייעלות מקיפים, שיתבססו על הצעת פרישה מרצון של חלק מהעובדים בתנאים מועדפים. בחברה מציינים כי ככל שלא יושגו הסכמות באשר למכסת הפורשים ותנאי סיום עבודתם, תועבר ההכרעה למנכ"ל תנובה ויו"ר הסתדרות המעו"ף.

"אני מברך על חתימת הסכם השכר החדש, המבטא את אחריותה של תנובה כלפי עובדיה - ואת אחריות העובדים כלפי החברה", אמר מנכ"ל תנובה, אייל מליס"תנובה יוצאת היום מחוזקת לקראת האתגרים הנכונים לה בשנים הקרובות בשוק המזון, וביחד עם העובדים נמשיך לפעול במלוא המרץ לטובת הצרכן הישראלי".

יו"ר ארגון העובדים, אחיאב שמחי, מסר: "עובדי תנובה הם עובדים מסורים, שמשקיעים לילות כימים בהצלחת החברה ובשמירה על יציבותה. ההסכם מוקיר את תרומתם הגדולה של העובדים לשמירת יציבותה של החברה ולהצלחתה".

צרו איתנו קשר *5988