דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

בוטלה מכירת תחנת הכוח של דלק באשקלון לכלל ביטוח ב-200 מיליון שקל

כפי שנחשף ב"גלובס", המגעים עלו על שרטון בעקבות הוראות רשות החשמל, שהפחיתה תעריפים, ולפיכך כלל ביטוח ושותפיה לעסקה שהיא מובילה מעוניינים בהפחתת התמורה שתשולם לדלק תשתיות עבור תחנת הכוח

יצחק תשובה / צילום: יחצ
יצחק תשובה / צילום: יחצ

קבוצת דלק אישרה אמש (ד') את חשיפת "גלובס" שלפיה מכירת תחנת הכוח IPP באשקלון לקבוצת משקיעים בהובלת כלל ביטוח, תמורת 200 מיליון שקל, בוטלה: "עד למועד זה לא הושלמו כל התנאים המתלים שנקבעו בהסכם, ולפיכך ההסכם בוטל והעסקה לא תצא אל הפועל".

ככל הידוע עלו המגעים על שרטון בעקבות הוראות רשות החשמל, שהפחיתה תעריפים, ולפיכך כלל ביטוח ושותפיה לעסקה שהיא מובילה מעוניינים בהפחתת התמורה שתשולם לדלק תשתיות עבור תחנת הכוח.

ההסכם בין הצדדים נחתם באוגוסט 2016, ולכלל ביטוח חברו בקבוצת הרוכשים גם לאומי פרטנרס (20%), איילון (20%) ורפק (10%). כלל ביטוח אמורה הייתה להחזיק ב-50% מתחנת הכוח. מדובר בתחנה בהיקף 87 מגה-ואט, המיועדת לצורכי מתקן התפלה באשקלון, והיא החלה לפעול בחודש ינואר 2008. תקופת אספקת החשמל למתקן ההתפלה נקבעה ל-22.5 שנים (מסתיימת בחודש יוני 2027).

לתחנת הכוח רישיונות קבועים לייצור ואספקת חשמל. מדוחות דלק ל-2015 עלה כי "סך הכנסותיה של דלק אשקלון בשנים 2014 ו-2015 עמד על כ-227 וכ-198 מיליון שקל, בהתאמה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות