בנימין ושרה נתניהו חויבו להתייצב לדיון בתביעה נגד יגאל סרנה

בני הזוג נתניהו תבעו 279 אלף שקל מהעיתונאי יגאל סרנה על "פוסט כביש 1" שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו במארס אשתקד, בטענה כי מדובר בלשון הרע

בנימין נתניהו ויגאל סרנה / צילומים: תמר מצפי ואיל יצהר
בנימין נתניהו ויגאל סרנה / צילומים: תמר מצפי ואיל יצהר

שופט בית משפט השלום בתל-אביב, עזריה אלקלעי, דחה היום (ה') את בקשתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה לפטור אותם מהתייצבות לדיון ההוכחות בתביעת לשון הרע שהגישו נגד העיתונאי יגאל סרנה

כזכור, בני הזוג נתניהו תבעו את סרנה בגין פוסט שהוא פרסם בחודש מארס אשתקד בעמוד הפייסבוק שלו, ובו סיפר על מקרה שלדבריו אירע במציאות, שמהלכו, בעת נסיעה לילית של שיירת ראש הממשלה בכביש מספר 1, נאלצה השיירה כולה לעצור, וראש הממשלה נתניהו נדרש לעזוב את הרכב בשל ריב עם רעייתו.

בני הזוג מכחישים מכל וכול את האירוע, ובאמצעות עורך דינם יוסי כהן הם תבעו מסרנה פיצוי של כ-280 אלף שקל בשל הוצאת דיבה. שלב ההוכחות במשפט יחל בסוף חודש פברואר הקרוב. 

בני הזוג נתניהו ביקשו לפטור אותם מהתייצבות לדיון ההוכחות בתביעה, בטענה כי התייצבותם אינה נחוצה. עוד הם טענו כי סידורי הביטחון הרבים הנדרשים לשם התייצבותם לדיון כרוכים בעלות גבוהה ויכבידו לשווא.

ואולם, השופט אלקלעי דחה כאמור את בקשתם, בציינו כי "גישת הפסיקה היא כי הסמכות לסרב להזמין עד צריכה להיות מופעלת בזהירות רבה ולעתים נדירות". 

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988