פרקליטו של אלאור אזריה: ייתכן שנוותר על הערעור

עו"ד אילן כץ אמר היום בגל"צ כי ייתכן שההגנה של תעדיף לוותר על הערעור - דבר שיאפשר את המתקת העונש מצד הצבא ■ "אם בצד השני תהיה הצעה שתיטיב עם אלאור, כל האופציות פתוחות"

משפט אלאור אזריה /  צילום: תומר אפלבאום "הארץ"
משפט אלאור אזריה / צילום: תומר אפלבאום "הארץ"

פרקליטו של "החייל היורה" אלאור אזריה, עו"ד אילן כץ, אמר היום (ג') בגלי צה"ל כי ייתכן שההגנה של תעדיף לוותר על הערעור - דבר שיאפשר את המתקת העונש מצד הצבא. "אם בצד השני תהיה הצעה שתיטיב עם אלאור, כל האופציות פתוחות", אמר עו"ד כץ. 

נזכיר כי אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, נידון אתמול (ג') על-ידי בית הדין הצבאי ל-18 חודשי מאסר בפועל. 

בתוך כך, שרים וחברי כנסת דורשים מהנשיא ראובן ריבלין ומהרמטכ"ל גדי אייזנקוט להעניק לאזריה חנינה. שר השיכון יואב גלנט הסביר מדוע פנה לנשיא בבקשת חנינה מיד לאחר מתן גזר הדין: "החייל שגה שגיאה חמורה עם משמעויות דרמטיות. אבל פסק הדין ניתן, גזר הדין נקבע, אפשר לתת לו ללכת הביתה, כיוון שזה גדול מדי על הכתפיים הצרות שלו", אמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול לכתב חדשות 2, במהלך טיסתו לאוסטרליה, כי הוא דבק בעמדתו שיש לאפשר חנינה בנסיבות אלה. על-פי הדיווח, נתניהו אמר את הדברים עוד לפני שידע את גזר הדין.

ברשות הפלסטינית ממשיכים לגנות את גזר הדין במשפט אזריה: חברת הוועד הפועל של אש"ף, ד"ר חנאן עשראווי, כינתה את העונש שנגזר על אזריה "עיוות דין" ואמרה: "כאשר מדובר בטרור ישראלי ובפשעים כלפי פלסטינים, מערכת המשפט הישראלית קורסת".

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988