נחום טס לטייל עם אשתו בקובה - ונהרג בתאונת האוטובוס

הותר לפרסום כי הישראלי שנהרג בטיול במרכז המדינה הוא נחום הנקין, בן 70 מגדרה ■ הוא היה על האוטובוס שהתהפך עם אשתו, חנה, שלא נפגעה באירוע

קבוצת מטיילים/ צילום: רפי קוץ
קבוצת מטיילים/ צילום: רפי קוץ

הישראלי שנהרג בתאונת האוטובוס בקובה הוא נחום הנקין, בן 700 מגדרה, שטס למדינה לטיול מאורגן ביחד עם רעייתו, חנה. אשתו שהתה יחד עמו על האוטובוס שהתהפך, ויצאה מהתאונה ללא פגע. השניים היו חלק מקבוצת ישראלים שיצאה באוטובוס מכיוון מורון שבמרכז קובה, לעיר סיאגו דה אווילה שמדרום לה. הנקין הותיר אחריו ארבעה ילדים.

"נחום וחנה נסעו לטיול זוגות באזור הקסום הזה בקובה. להבנתנו נהג האטובוס שהסיע אותם איבד שליטה על האוטובוס ואז אירע התאונה", סיפר הקרוב של הזוג.

"לכתו של נחום בטרם עת היכתה את כולנו בהלם", אמר לוואלה! NEWS מכר קרוב שלו. "מדובר באבידה גדולה, נחום היה איש מדהים, אבא מסור וסבא אהוב. הם היו אמורים לחזור הביתה ביום שלישי בקרוב, הוא היה עבורי כמו אב. שני ילדיו בדרכם לקובה כדי לתמוך באמם חנה שהיתה עדה לתאונה, יחד עם נציגים ממשרד החוץ הם פועלים להשבת גופתו של נחום ארצה לקבורה".

בתאונה נפצעו עוד שמונה מטיילים ישראלים באורח קל עד בינוני, ואין חשש לחייהם. מאחר שלישראל אין יחסים דיפלומטיים עם קובה, המידע על התאונה הגיע למשרד החוץ דרך השגרירות הקנדית בקובה, שהעבירה את הפרטים לקונסול הישראלי באוטווה.

אמש הגיעו דיווחים ראשוניים מחברת ביטוח הנסיעות לחו"ל PassportCard, ולפיהם כי באוטובוס שהתהפך היו תיירים ישראלים. מהחברה נמסר כי כמה מהם, בשנות ה-60 לחייהם, נפצעו בדרגות פציעה שונות ופונו לטיפול בבית החולים אנטוניה לואסאס שבסיאגו דה אווילה.

צרו איתנו קשר *5988