מחירי הדירות לאן? | ועידת הנדל"ן

יצחקי: "יש ירידה בפועל של 1.5% במחירי הדירות"

ראש מטה הדיור הלאומי טוען בוועידת הנדל"ן כי ירידת מחירי הדירות כבר כאן ■ "הזלזול חוטא למטרה. אנשים עובדים ימים כלילות" ■ מחירי הדירות

אביגדור יצחקי. "תמ"א 38 היא הדבר היחיד שאנו לא ברורים מספיק לגביו"
אביגדור יצחקי. "תמ"א 38 היא הדבר היחיד שאנו לא ברורים מספיק לגביו"

"אנחנו עובדים בסך-הכול שנה וחצי, וצריך סבלנות, אבל זה מתחיל" - כך אמר ראש מטה הדיור הלאומי, אביגדור יצחקי, בוועידת הנדל"ן של גלובס המתקיימת היום (א') בתל-אביב.

לדבריו, "השנה תכננו 111 אלף יחידות דיור, והיעד של מינהל התכנון הוא 105 אלף יחידות דיור. בנושא אשראי עשינו כל שבכיכולתנו על-מנת שבסוף יעבור החוק שמוריד את המע"מ מעלות המכר".

יצחקי נשאל מדוע העובדים הסינים לא הגיעו, למרות שההחלטה להביא את חברות הבנייה הסיניות הייתה כבר בספטמבר. "עשינו כל המאמצים, הבאנו חברות סיניות כדי שיגיעו, ואני מקווה שב-21 במארס הסינים יתחילו להגיע".

אחת הבעיות הקשות בתכנון הדירות בישראל הוא מונחי הטווח הקצר של החשיבה התכנונית כאן. "2030 זה מחר בבוקר מבחינתנו. לא מחרתיים. אנו נצליח, אני מאמין כאן, להביא למצב שכל שנה אנחנו מספקים את הצרכים של ישראל. הזלזול, לדעתי, חוטא למטרה ובעיקר חוטא לאנשים שעובדים ימים ולילות קשה. בסוף מישהו צריך לקחת החלטות. אנו עושים כל מה שאנו יכולים על-מנת להסתכל לא רק על השנה הקרובה אלא גם על 40 השנים הבאות", אמר יצחקי.

לדברי יצחקי, הסבלנות תשתלם, ואלה שימתינו יזכו, למרות שנראה שכעת מדובר ב"זכייה" למעטים כל-כך בדירה במחיר מוזל. "ברור שאף תוכנית לא מושלמת, אך אנו בטוחים בה ונמשיך בה בכל המאמצים. אני בטוח שכל הנרשמים לתוכנית מחיר למשתכן יזכו בסופו של דבר לדירה במסגרת התוכנית. כרגע מה שאנו נותנים זה לזוגות צעירים שאין להם דירה. לאחר מכן, ברגע שהדבר יסתיים, ואנו כבר נגיע לרוויה, נעבור גם למשפרי דיור וניתן להם דירות בהנחה.

"בסופו של דבר עוד ועוד חברות נכנסות לבנות במסגרת מחיר למשתכן. גם דימרי יעשה זאת. יש מדד אחד מקצועי שקובע שמחירי הדירות ירדו ב 1.2%, ובפועל מדובר ב 1.5%. אנו רואים במקומות שונים ירידות, ואני אומר שהדברים האלה מצביעים על כך שקירור מתחיל להיות עמוק".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988