מטורקיה באהבה: מושל אנטליה קורא לתיירים הישראלים לחזור

מוניר קאראלאואולו: אנטליה היא המקום הבטוח ביותר באירופה - אם לא בעולם כולו ■ חשף כי טורקיש איירליינס תפעיל קו ישיר מת"א לעיר הנופש בשנה הבאה

אנטליה - טורקיה - / צלם: אריאל ירוזולימסקי
אנטליה - טורקיה - / צלם: אריאל ירוזולימסקי

מוניר קאראלאואולו, מושל אנטליה המבקר בתל-אביב, קורא לתיירים הישראלים לשוב לבקר בעיר - כשהוא שואף לשוב למספרים של שנת 2008, במהלכה ביקרו 550 אלף ישראלים באנטליה.

בשנת 2016 ביקרו באנטליה 169 אלף ישראלים (מרביתם מהמגזר הערבי), מספר המשקף גידול של 30% לעומת שנת 2015. כעת קורא המושל לישראלים לשוב לאנטליה - אותה הוא מגדיר כמקום הבטוח ביותר באירופה, אם לא בעולם כולו.

קאראלאואולו מתייחס לישראלים כאל שכנים וחברים, כשהוא מזכיר כי מי שביקר באנטליה חזר עם רושם חיובי. עוד הוא מציין את הקרבה בין תל-אביב ואנטליה: "יותר מאשר בין אנטליה לאנקרה". עוד חושף מושל אנטליה כי טורקיש איירליינס שוקדת על הפעלת קו בטיסה ישירה מתל-אביב לאנטליה בשנה הבאה.

ביקור המושל בישראל מלווה במשלחת של בכירים מטורקיה שבאו לעודד את התייר הישראלי להצביע ברגליים - ובמידה מסוימת להתעלם מדברי הנשיא ארדואן האחרונים, שמטבע הדברים מרחיקים את התיירים שאולי שקלו לנטוש השנה את איי יוון ולשוב לטורקיה.

החזון שהציג המושל במסיבת עיתונאים שכינס הבוקר, הוא לבנות את נמל התעופה של אנטליה כנמל בית עבור ישראלים - כלומר לייצר רכבת אווירית של טיסות המשך מאנטליה ל-300 יעדים שונים בעולם. לדבריו, מדובר על פוטנציאל תיירותי ומסחרי גדול, כשהוא מציע גם תיירות הדדית - כלומר לעודד טורקים לבוא לבקר בישראל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988