במקום פילבר: מימון שמילה מונה למ"מ מנכ"ל משרד התקשורת

המשנה למנכ"ל משרד התקשורת מונה ע"י השר איוב קרא למנכ"ל המשרד בפועל במקום שלמה פילבר, שנחקר בפרשת בזק-yes ונמצא במעצר-בית מאז יום חמישי האחרון ■ יחליף את פילבר עד להתבהרות בענייניו

שר התקשורת איוב קרא החליט על מינויו של מימון שמילה לתפקיד המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת. המינוי של שמילה היה צפוי כבר מרגע היוודע דבר חקירתו של מנכ"ל המשרד שלמה פילבר בשבוע שעבר.

השר קרא מסר כי לאור ההתפתחויות סביב חקירת רשות ניירות ערך בעניין בזק, ובמטרה לשמור על רציפות ניהולית במשרד, בהתאם להוראות החוק, החליט להשתמש בסמכותו ולמנות את שמילה, המשנה למנכ"ל משרד התקשורת, לתפקיד מנכ"ל המשרד בפועל. כל זאת, עד לסיום נבצרותו של פילבר או עד לתקופה של 3 חודשים, המוקדם מביניהם, כדי שעבודת המשרד תיעשה על-פי הוראות החוק והסדר במשרדי הממשלה.

שמילה משמש כמשנה למנכ"ל משרד התקשורת, ולפני כן הוא שימש כמנכ"ל בפועל במספר הזדמנויות בשנים האחרונות. הוא מכיר היטב את המשרד ואת אגפיו השונים, ולא תהיה לו כל בעיה לנהל את המשרד בעת הזאת.

השאלה היא האם שמילה יפעל לאיוש כל התפקידים החסרים במשרד ברמת ההנהלה במשרד - או שיחליט להמתין עד להתבהרות העניינים בנוגע לפילבר. במשרד התקשורת חסרים סמנכ"ל כלכלה, סמנכ"ל דואר, סמנכ"ל פיקוח ואכיפה, סמנכ"ל משאבי אנוש (תפקיד שמתפנה בקרוב) ועוד.

צרו איתנו קשר *5988