מח"ש: שוטר מואשם בתקיפת סמנכ"ל הפועל כפר-סבא בכדורגל

השוטר אורן שון מואשם בתקיפה הגורמת חבלה, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה

שוטרים / צילום: תמר מצפי
שוטרים / צילום: תמר מצפי

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בכפר-סבא כתב אישום נגד אורן שון, שוטר אשר שימש כמאבטח באצטדיון כדורגל בכפר-סבא, בגין תקיפתו של גיא בלום, סמנכ"ל מועדון הכדורגל של הפועל כפר-סבא.

השוטר מואשם בתקיפה הגורמת חבלה, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה. התיק נחקר על-ידי צוות מרכז במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.

על-פי כתב האישום, סמוך למחצית המשחק שנערך ב-5 בפברואר במסגרת ליגת העל, התהלך אורן שון באזור האסור בשהייה, תוך שהוא משוחח במכשיר הטלפון הנייד שברשותו, וזאת חרף האיסור לעשות כן.

בלום, הסמנכ"ל שהיה אחראי על כך שאיש לא יתקרב אל כר הדשא, הבחין בשוטר, ניגש אליו וביקש ממנו להתפנות מהמקום. מהשוטר שבחר להתעלם, בלום פנה אליו שוב והפציר בו לעזוב את האזור האסור בשהייה. שון, מצדו, התעלם במכוון מהבקשה, ובשלב מסוים התקדם לעבר בלום, צעק עליו וגידף אותו, רכן קדימה לעברו ונגח בפניו. כתוצאה מהנגיחה נגרמה לבלום חבלה במצחו.

לאחר זמן מה, הבחין בלום שוב בשון כאשר הוא מתהלך בתחומי האצטדיון ומלווה על-ידי קצין משטרה. בלום החל לתעד, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו, את שון, תוך שהוא מבקש ממנו להזדהות. הנאשם לא נעתר לבקשה וסירב להזדהות, חרף העובדה שנתבקש מספר פעמים לעשות כן. בתגובה הודיע שון כי אם לא יחדול ממעשיו, הוא יעכב אותו בגין הפרעה לשוטר והכשלתו במילוי תפקידו.

לפי כתב האישום, לפתע אחז שון את ידו של בלום בחוזקה וסובב אותה אל מאחורי גבו, תוך שהוא מטיח בו מספר פעמים "אני אראה לך מה זה", בעוד בלום צווח מכאב. בשלב זה מספר שוטרים נוספים אשר הבחינו כי שון עוצר את בלום - מבלי שהיו מודעים לכל ההתרחשות אשר קדמה למעצר - אחזו בבלום, הפילו אותו ארצה, ריתקו אותו ואזקו את ידיו מאחורי גבו. לאחר שבלום נאזק, בעודו שכוב על הארץ, על בטנו, אחז הנאשם, ללא כל צורך או סיבה, באצבעותיו והחל לסובבן, במטרה להכאיב לו. בהמשך, במהלך הובלתו אל מחוץ לאצטדיון, גידף אותו שון ואיים עליו.

בשלב מסוים הגיע למקום מפקד תחנת משטרת כפר-סבא, אשר הורה לנאשם לשחרר את אזיקי ידיו של בלום. הנאשם סירב לעשות כן. אף ניסיונותיו של סתיו שחם, מבעלי מועדון הכדורגל הפועל כפר-סבא, לשכנע את הנאשם לשחרר את אזיקי ידיו של המתלונן עלו בתוהו.

לפי האישום, עם תום האירוע כתב הנאשם דוח פעולה, ממנו השמיט במכוון פרטי אירוע רבים, לרבות את דבר הנגיחה שנגח בבלום, וזאת כדי להרחיק את עצמו מהאירוע ככל הניתן. לפי האישום, במעשיו תקף הנאשם שלא כדין את המתלונן וגרם לו חבלה וכן עשה שימוש לרעה בכוח משרתו כשוטר משטרת ישראל וכן עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

צרו איתנו קשר *5988