שר הכלכלה כהן: "לנובו מתכוונת להשקיע בישראל"

השר כהן: בעלת השליטה ביצרנית המחשבים מתכוונת להשקיע בארץ תוך ביסוס פעילות בה, לבחון רכישה של חברות מקומיות במהלך השנים הקרובות ואף לפתוח מרכז פיתוח או ייצור

שר הכלכלה אלי כהן / צילום: דודי ועקנין
שר הכלכלה אלי כהן / צילום: דודי ועקנין

הענקית הסינית Legend Holdings, בעלת השליטה על יצרנית המחשבים לנובו, מתכוונת להשקיע בישראל תוך ביסוס פעילות בה, לבחון רכישה של חברות מקומיות במהלך השנים הקרובות ואף לפתוח מרכז פיתוח או ייצור, כך אמר היום (ב') שר הכלכלה, אלי כהן.

לדברי כהן, בפגישה שקיים בימים האחרונים עם ראשי הקבוצה, בהם גם המייסד של חברת המחשבים לנובו, אלה הביעו נכונות להדק את שיתוף הפעולה עם חברות ישראליות וזאת, תוך השקעה של Legend Holdings: "אנחנו מברכים על כל השקעה זרה בחברה ישראלית ויחד עם זאת, אנחנו שמים דגש על השקעות ריאליות שכוללות מעבר להשקעה פיננסית והשקעה ביצור מקומי מתקדם שישפיעו על יצירת מקומות תעסוקה איכותיים באזורי עדיפות לאומית", אמר.

עם זאת, במשרד הכלכלה והתעשייה התקשו להעריך בשלב זה את היקף ההשקעה בישראל מצד הקבוצה הסינית.

כהן הוסיף ואמר כי "הכוונה של לנובו להשקיע ולפעול בישראל, לצד רכישות של חברות מקומיות וזאת בזכות העובדה שישראל מובילה בחדשנות טכנולוגית: אנחנו נפעל לתת תמריצים לחברות רב לאומיות נוספות שבמקביל לפעילות מו"פ (מחקר ופיתוח) יקיימו בישראל גם פעילות יצור ויצוא. הסיוע הממשלתי יינתן לחברות אלה באמצעות מענקים ייעודיים לעידוד השקעות בפריפריה".

צרו איתנו קשר *5988